Värviline maailm

Fototöötluse poolteist tundi möödus nii kiiresti, et ma selle lõppedes tõsimeeli arvasin, et Tirul teeb lihtsalt väikese vaheaja.

Photoshopis on nii palju vajalikke ja/või põnevaid võimalusi, aga paraku Mac ja PS koos ajavad mu juhtme natuke kokku ning nii olin mitu korda sunnitud õpetajalt abi paluma. Hämmastav, kui erinevad need pilditöötluste programmid PS ja LR ikka on!

Teine aine täna oli kompositsioon ja õpetaja jätkas üllatamist. Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas on võimalik enda ainest nii õhinasse minna?! Täna pidi ta mitu korda õhku ahmima ja hääle katkemisega võitlema, kui meile näitlikult seletas, et tume- ja heleroosa tapeeditüki värvide segamisel võiks me saada keskmiselt roosa tapeeditüki! Nii armsasti jättis ta pärast meile laua peale veel terve komplekti tapeeditükke, et saaksime erinevaid võimalike vävikombinatsioone katsetada. Värvikalt värviline värviõpetus tõepoolest!

Õpetajatel oli täna mingi üritus ja nii pääsesime lubadusega, et loeme järgmise teema iseseisvalt läbi ja teeme väikse kodutöö, juba kell 11 linna peale.

Tegime siis Annikaga homseks antud kodust ülesannet ehk pildistasime ühtse teemaga objekte oma teekonnal koolist Vabaduse väljakuni. Võisime välja näha üsna veidrad. Annika oma teemast tulenevalt oli muidugi veidi rohkem veider, sest mina valisin oma teekonda ilmestama lihtsalt punased sõidukid, aga tema pidi oma valiku tõttu pidevalt tee ääres kükitama. (Ei hakka siin nüüd vildakalt mõtlema, eksole!)

Ja päeva soovitus: kui te põllumeeste streigist osa ei võta või koos pritsumeestega kuskil kõrghoones trepijooksu ei harrasta, siis minge näiteks Kadriorgu! Tramm