Rabas

Täna käisime Elina tundide ajal Pääsküla rabas pildistamas. Klass jagati väiksemateks rühmadeks ning anti kätte konkreetsed ülesanded, saime proovida makrorõngast ja polariseerivat filtrit, ülesanded ise olid seotud portree- ja loodusfotodega.

Müttasime rabas poole üheteistkümnest kuni kaheni ning ilm oli soe ja päikesepaisteline täpselt selle hetkeni, kui autode juures kogu klassiga uuesti kokku saime. Milline vedamine! Pärast teiste lahkumist oli mustade pilvede all Imret oodata päris külm! (Ta ei saanud kohe tulla, sest Starmani mehed paigutasid meile lõpuks ometi juba mitu kuud lubatud kiiremat internetti, mis tundub, et kõigile muudele Starmani poolt põhjustatud ebameeldivustele ja hädadele vaatamata tõepoolest ongi Elioni omast kiirem!)

Mis puurub tänase päeva uutesse kogemustesse, siis olin muidugi varem makrorõngastest kuulnud (ja tõtt-öelda oleksin mingi komplekti endale nädal tagasi netist peaaegu ostnud), kuid katsetanud neid ei olnud ja see oli lihtsalt põnev. Allpool saab näha nii tavapärast kui ka veidi teistmoodi kasutamisviisi: viimasel juhul tuli minu arust väga äge triibuline ebateravus pildi äärtesse.

Makrorõngas

Vaatan lähemalt

Pildistamine läbi makroläätse

Katse