Mitu lõppu ja uued ootused

Põnev ja tore 2014. aasta hakkab lõppema ja mul tuli tahtmine oma pokkeriaasta otsad täna siin blogis kokku tõmmata, sest homme ei pruugi aega olla ja uude aastasse seda vana asja kaasa tirida ei tahaks.

Pärast tänast ööd tuleb aasta viimane päev ja ühtlasi minu viimane tööpäev (koosseisuvälise) PokerStarsi Eesti sotsiaalmeedia juhi ja sisuloojana. Minule pandud peamised eesmärgid on tänaseks täidetud ja edaspidi jäetakse PokerStarsi eestikeelne blogi ning igapäevaste sotsiaalmeedia postituste tegemine koosseisuliste töötajate hooleks. Ühte neist “majasisestest” tean ma töötamise külje pealt päris hästi ja usun, et ta saab kenasti hakkama. Edu Sulle, Liis!

Kuigi ma olen PokerStarsi lepingu lõppemise tõttu veidi kurb ning mul oleks olnud indu seda tööd veel mõnda aega jätkata, tean kindlalt, et kui üks uks sulgub, siis avaneb teine. (Ühelegi uuele uksele koputamas pole ma veel käinud, kuid usun, et kui ma selle õige ukse üles leian, siis küll ma ka sissepääsemisega hakkama saan. Seega pole minu pärast muretseda vaja, aga uutele pakkumistele olen avatud.) Ootan päris suure põnevusega, mida see uus aasta mulle töises mõttes toob.

Aga enne mistahes uut tööd, võtan välja pikalt kasutamata puhkuse ning tegelen kodu ja hobidega! Vahelduseks sellistele asjadele keskenduda ei ole üldse mitte paha väljavaade!

Esimene väljakutse, mille ma juba mõni aeg tagasi vastu võtsin, oli PLO õppimine ja möödunud nädalal sai seda hoolimata jõuluajast ka päris palju tehtud. Tänaseks õhtuks peaks kõik meie õppegrupi liikmed lisaks muule olema ära vaadanud 10 õppevideot, millest on mul vaatamata ainult üks. Kuna see viimane sisaldab tohutult palju numbreid ja valemeid, siis pean end enne selle kallale asumist moraalselt ette valmistama, kuid olen juba praegu oma senise tubliduse üle uhke!

Nüüd aga sellest, et pokkeri mõttes oli tegemist minu elu esimese rahaliselt negatiivselt lõppenud aastaga. Summa oli selline keskmine, mida sain endale Starsi töö kõrvalt lubada, kuid sel aastal näiteks enam ei saaks!

Eesti meister 2014 - H.O.R.S.E

Eesti meister 2014 – H.O.R.S.E

Miinusesse jäid nii live- kui online turniirid, ja seda vaatamata sellele, et sain sel aastal lisaks Eesti meistritiitlile ka EMV aasta mängija tiitli. Teiselt poolt OPEM oligi see, mis netiturniiride kasumi ära sõi, sest see lihtsalt ebaõnnestus täielikult (ma ei süüdista Triot, aga ma lihtsalt ei suuda selle toaga ikka veel kohaneda!).

Pokkeriauhindade gala

Pokkeriauhindade gala

Kahjum on muidugi kurb nähtus vaatamata sellele, et end ise hobimängijaks nimetan. Samas näitab aga ilmselgelt seda, et kui ennast ei arenda, siis ühel päeval on loorberid kuivanud ja küljealune pole enam sugugi pehme. Eks oma osa ole ka konkreetse mänguplaani ja bankrolli reeglite puudumisel, tiitlinäljasena lasen end sageli meelitada näiteks PokerStarsi eriturniiridele, mille sisseostusummat ma bankrolli järgi endale lubada ei tohiks. Kahjuks ei kandnud ükski sel aastal võetud risk ka vilja.

Cashi ma varem eriti ei mänginud, alustasin seda alles paar kuud tagasi koos PLO õppimisega (esialgu iseseisvalt ja erilise entusiasmita, viimased paar nädalat aga õppegrupis juhendaja käe all ning innukalt). PLO5 tasemel olen hetkel 40 897 käega 273 dollarit miinuses, kuid seda asja kavatsen ma kiirelt muutma hakata. Olen juba täna palju rohkem mõtlev PLO-mängija kui paar nädalat tagasi ning lootused on kõrged. Graafik küll veel ei luba, aga mina ise luban, et see jama lõpeb!

40897

PLO õppimine on jaanuari pokkeriprioriteet! Kas peaksin end tulenavalt muu töö puudumisest jälle ka elukutseliste pokkerimängijate hulka arvama? See on hetkel ainult noriv sildistamise küsimus, mida ma kuigi tõsiselt ei võta.

Välismaal käisime sel aastal suhteliselt vähe, talvel olime mõned päevad Sloveenias, kus toimus IPT ja vist juba kümnendat korda (!) käisime ka Las Vegases maailmameistrivõistlustel (WSOP).

WSOP

Imre koos kogu rahaga, mis võitmata jäi

Küll aga mängisime meelelahutuslikku pokkerit mitmel pool kodumaal! Ma lausa armastan Pärnu pokkeripubi 2 paari õhkkonda ja inimesi, nendel sai sel aastal kohe mitu korda külas käidud! Suvel saime osa erilisest turniirist Saaremaal!

Vabaõhuturniir Saaremaal

Vabaõhuturniir Saaremaal

Loomulikult osalesime Imrega suvepäevadel. (Vaielge, kui julgete, aga me oleme Imrega ilmselt ainsad, kes on osalenud absoluutselt kõikidel Eesti pokkerimängijate suvepäevadel!) Käisime külas Rakvere ja Wismari pokkeriklubil, tegime üht-teist PokerNewsi klubiga ja lisaks mängisime natuke ka kodumänge. Isegi oma lemmiklinnas Haapsalus leidsime ühel koral Grand Prix pokkeriturniiri üles.

Rakveres

Rakveres

Isiklikus elus oli see selline paljude koosviibimistega, mõnede lootuste ja luhtumistega vürtsitatud, aga kokkuvõttes suhteliselt rahulik, sõbralik ja vahva aasta. Nüüd, kui mitmed pokkeriga seotud projektid on lõpule jõudmas, olen avatud uutele seiklustele ja ma tõesti loodan, et neid sel aastal tuleb. Kuigi ma siin kirjutasin täna pokkerist, siis tegelikult on mu järgmise aasta suuremad soovid seotud muuga ja nende täitumise nimel  asun kindlasti kohe esimesest jaanuarist jälle tegutsema!

Head vana-aasta lõppu!