Ajud kärssavad

Täna kell kaheksa õhtul oli meil PLO tund, mis venis tunni ja 40 minuti pikkuseks. Selle üle ma üldse ei kurda, pigem oleks justkui midagi tasuta saanud ja selle üle on ju ometi hea meel.

Räägin teile hoopis sellest, mis toimus kaks tundi enne tundi ja sellest, mis tunne on praegu.

Otsustasin, et teen täna purulolli mängija video ära. Noh selle, kus lihtsalt mängin tunnikese oma praeguse tasemega. Imrega konsulteerides jõudsime järeldusele, et pooletunnisest videost piisab, et kõik suuremad vead ära näidata.

Kuna minu arvutis salvestamiseks sobivat programmi pole, mängisin Imre arvutis (ilma oma Poker Trackerita). Tegin pooletunnise võiduka sessi ja vajutasin “Salvesta” – arvuti jooksis kokku ning hiljem seda videot avada ei õnnestunud.

Imre proovis ise midagi salvestada, mingit probleemi ei olnud. Istusin uuesti laudadesse. Arvasin, et tegelikult piisab kogu rumaluse esiletõstmiseks ka 20 minutist. Mängisin siis 25 minutit (jäin natuke plussi), vajutasin “Salvesta”, sain panna oma videole isegi nime, aga siis jooksis programm kokku. Hiljem õnnestus video avadagi, kuid see nägi välja nagu jõulupuu: pilt liikus, vahetas iga tehtud hiireklõpsu ajal värvi ning lauad olid lõigatud kolmeks, diskotaustaks oleks sobinud küll, aga mängu jälgimiseks puudus igasugune võimalus.

Seepeale tõmbas Imre kuskilt mingi uue programmi ja alustasin uuesti.  Hakkama sain! Kusjuures jäin jälle natuke plussi ka! Näete, kuidas asjad toimivad? Juba sissejuhatava tunni järel kolm edukat sessiooni! Kahju ainult, et need võidud nüüd mu enda statistikas ei kajastu. Päriselt on ka kahju, jõudisn ju selle pooleteist tunniga ikka nii mõnegi käe mängida.

No igatahes. Siis algas tund, kus räägiti õppimisprotsessist üldisemalt, igasugustest kontseptsioonidest, kätest, tõenäosustest ja paljust muust. Väga huvitav ja HIRMUTAV! Koduseks ülesandeks jäi vaadata ca 5 videot, lugeda, mängida ning salvestada ning jagada oma põnevamaid käsi. Ütleme nii, et materjali pole just vähe! Vahepeal olin sunnitud ka google’i tõlki kasutama, et üldse aru saada, millest jutt (õnneks oli see küll üldisemate teemade juures, ja tundub, et pokkerikeel on juba paremini selge). Aga see, kuidas meie juhendaja õpetab, see mulle meeldib, kõige kohta on skeemid ja materjalid!

Kui kellelgi peaks huvi olema, mis tasemel ma hetkel siplen, siis palun, siin on mu purulolli mängija video.

Purulolli PLO mängija esimene video ehk ‘kassike’ enne õpingute algust.

Siis algaski koolitus ning sain päris palju infot, mida nüüd peaks seedima. Tunnen, et olen läinud õppima midagi väga rasket ja huvitavat. Väike hirm on, et ma ei suuda end sellest kõigest läbi närida ja samas mõtlen, et isegi kui ma ainult ainult osa pakutavast suudan endale selgeks teha, siis praegusest palju paremaks mängijaks saan kindlasti. Lootus on, et asi ei piirdu ainult PLO-ga, selline ajupingutus tuleb kindlasti kasuks kogu pokkeri ja isegi muu elu jaoks.

Olen vägagi lootusrikas, aga täna ma rohkem selle asjaga siiski tegeleda ei taha. Teisipäevani on aega ka veel – alustan kodutööde ülevaatamist homme!

Üks mõte “Ajud kärssavad

 1. imre

  0.52 – beti turni! Sul mida ilmsemalt parim käsi, laud on nii tõmberohke, et küll ta valdavalt betib seal ise nutsiga, sest ei taha sulle tasuta kaarti anda. Ning sa pead ise ka seal ennast kaitsema masti ja maja vastu. Kui tuleb ch-ra, siis callid nuttes maha, aga nagu öeldud, siis ma ei usu, et sind seal kuigi tihti tõstetakse. Jube palju väärtust jääb võtmata, kui 2nd nuts + mastitõmme bettimata jätad.
  As played betiksin riveril 58 senti ja loodaks calli Q, AA käest.

  1.20 – isoleeri limperit J764ds, proovi HU saada tõenäoliselt nõrga mängija vastu IP käega, mis mängib kõige paremini HU IP.

  3.23 – ma betiksin for value ja foldiks ületõste peale. Nii tõmbesel laual vajab su käsi kaitset. As played ilmselt foldiksin ka BSP peale.

  4.00 – ma oleksin väga ettevaatlik sellisel laual EP tõstnuna c-bettimises. Su range on nii kõrgete kaartide suunas kalduv, et tähelepanelik vastane saab floatib või bluffraiseb seal väga sageli ning sul on väga raske enda kaitseks midagi ette võtta. Enda mängudes mul rexide vastu sellisel laual sisuliselt c-bettimise range puudub. Randomite ja väga tight/otsekohene mängijate vastu siiski aeg-ajalt betin ja PLO5-s ilmselt ülefolditakse, et võib vast bettida ka ja tegelikult on sul päris palju häid turne. Problemaatilisi, aga potentsiaalselt häid  Turni ma betiks, 67 ja T9 kätele ei taha tasuta kaarti anda. Riveril ch-calliks, kuigi väike bet pole ka paha. NB! Vaata ometigi seda ka, mis vastasel oli, tahaks ju teada 😉

  5.12 – 6447 ma pigem foldiks sb.

  10.30 – kui lähed, siis mine ikka tõstega ja seda kogu varajase positsiooni tihke rangega.

  11.00 – broadwayga mõtle ikka ka hetke, call ei pruugi halb olla, aga päris instacall see ei ole. Nii tõmbelisel laual ma pigem paneksin turnil ka poti ja hoiaks sellised nutcallid pigem kuivemateks olukordadeks.

  11.45 – pf foldiksin. Turnil instacheck ei meeldi üldse, mõtle oma võimalused ikka läbi. Ja mina kindlasti betiksin. Sul on tõenäoliselt parim käsi, mis vajab kaitset ning lisaks hunnik tõmbeid, mis võimaldavad ch-ra ka ära callida. Väga selge bet ja suuremat sorti selline.

  12.25 – buttoni tõste vastu selge 3Bet, see ikka väga preemium käsi, mis floppab imehästi. Turn ikka fold jah.

  13.44 – KK55 turnil beti väikselt, et ühepaarikäed ja reatõmbed maha saada. Põhimõtteliselt blufid parema käega, aga PLOs on see ok, sest sisuliselt igal vastase käel on sinu vastu seal hunnik equityt.

  14.35 – pigem ch-ra ja vajadusel get it in. Olete küll suht sügavad, aga samas oled sisuliselt kõige vastu ok seisus ja OOP ei ole seda kätt kuigi mugav mängida. Riveril…krt nende oddsidega ma ei suudaks vist foldida, kuigi A on muidugi halb kaart, sest KQ jõudis ka kohale.

  Kokkuvõtteks: valuebeti ja kaitse enda kätt rohkem ja julgemalt. Ja juuri instakäigud mängust välja; mõtle läbi, millised võimalused ja mis otstarbel sul kasutada on.

Kommenteerimine on suletud.