Kõigepealt kisuvad psühholoogid Su hingehaavad lahti. Loodetavasti saab pärast kokku ka lapitud!
Eile hommikul tegin köögis vaikselt sünnipäevakingiks saadud pärlimaali ja mõtlesin etteantud teemal, et milline ma lapsepõlves (umbes algooli ajal) olin. Mälestustes kaevatas avastasin sellise kummalise asja, et hiljemalt kooli alguseks olin ma kindel ja sellega üsna leppinud, et ma ei ole ilus tüdruk. Samas oli veelgi kindlam teadmine, et minu õde on seevastu väga ilus tüdruk. Tal olid suured silmad ja ilusad pikad valged juuksed! Võtsin selle mingil hetkel meie kohta lihtsalt teadmiseks ning otsustasin, et järelikult pean mina teistele meeldimiseks olema tubli, eriline, tore ja vaimukas.
Mu ema lõikas mulle umbes 11. eluaastani mingil (tänaseks meile mõlemale arusaamatul) põhjusel mõned korrad aastas eriti lühikese tukaga sakilise poisipea, mis minu (ja nende, kes mind koolis sel teemal narrisid) arvates mulle kuigi hästi ei sobinud. Ma lihtsalt ei näinud sellega eriti tüdruku moodi välja ja siis koolikaaslased arvasid, et on ütlemata naljakas esitada mulle küsimusi stiilis: “Kuule poiss, miks sa kleiti kannad?” Imetlen tagantjärgi selle väikese tüdruku tarkust ja tugevust, kes neist küsimustest näiliselt üldse välja ei teinud või mingi hädise vastunorimise sooritas. Ma õppisin sellistest asjadest kuidagi üle olema ja ignoreerima, vastates norimise peale ainult hääletult: “Lollakas!”.
No igatahes hakkas mul 7-aastasest endast lõpuks nii kahju, et pisarad voolasid. Täna aga olen selle tüdruku üle uhke ja ma tõesti ei mäleta, et ma oleks tegelikult kuigivõrd pikalt põdenud neid asju.
Täna oli üldse hea päev.
Ärkasin hommikul hea sõbra, kes oli mõistagi lugenud mu eelmist postitust, veidi mureliku telefonikõne peale ja me rääkisime 40 minutit. Ta meenutas oma kunagist läbipõlemist ja hoiatas, et paranemine võib võtta kaua aega ning sel teel esineda tagasilööke, kuid lõpuks saab ikka kõik korda ja tagasilangus ei ole nii sügav, peamine olevat esimesel kergemal päeval mitte kohe tööle tagasi tormata, vaid võtta aega, kuni tuleb jälle päriselt soov ja igatsus töö järele. Pärast rääkisime veel paljudest muudest asjadest ja nagu ma ka talle ütlesin, siis juba selle telefonikõne pärast tasus see postitus kirjutada!
Toetavaid kommentaare ja sõnumeid tuli muidugi ka Facebooki vahendusel. Mõne inimesega rääkisin natuke pikemalt, teisega lühemalt ja paar telefonikõnet sai päeva jooksul hiljem veel tehtud.
Mu postituse eesmärk ei olnud tegelikult saada reaktsioone, vaid kirjutada see asi endast välja (kirjutamine on sageli minu viis oma mõtteid korrastada) ja anda kõigile, kes mulle olulised, korraga teada, kuidas asjad minuga parasjagu on, et ma ei peaks hakkama seda üle kahekümne korra uuesti rääkima/kirjutama, aga ikkagi oli südantsoojendav saada vastukaja ka sellistelt inimestelt, kellest poleks osanud oodatagi! Aitäh, sõbrad!
Ma tulen sellest august välja moel või teisel! Teie aga hoidke ennast juba enne jamasid paremini! Tegelikult on ikkagi mõistlikum hoida oma elu rütmis ja tasakaalus niimoodi, et ei oleks vaja mingid ämbreid kolistada ja aukude sügavusi mõõta. Aeg-ajalt aeg maha võtta ja küsida endalt, mida ma tahan ja kuidas seda saavutada, on täiesti lubatud ka kokku kukkumata ja spetsialisti suunamiseta!
Tegin eelviimase kaustatäie tööpilte valmis ja saatsin ära. Selleks kulus alla tunni ja rohkem ma tööga ei tegelenud. Loodan homme viimase kausta ka ära lõpetada ning siis töö juba päriselt pausile panna.
Vello tõi kuuse, mida ma veel ehtida ei jõudnud, aga millele leidsime täna ootamatult poest just täpselt sellise pedaali abil tüve ümber kinnitatava jala, mida viimane kord “Õnne 13” võtteplatsil nägin ja ihaldama hakkasin.
Õhtul käisime Klambrite juures ja pidasime neljakesi supermõnusalt lobisedes ja veidi liiga palju süües Lenka sünnipäeva.
Teadmine, et ma võin magada homme kaua tahan, teeb mind rõõmsaks!
Teisiti öeldes väsisin ära, põlesin läbi, langesin depressiooni või midagi muud sellist.
Hakkasin väsima juba sügisel, rõõm ja tegutsemislust muudkui vähenesid, aga tulid ikka vahepeal korraks tagasi ka, kuni siis enam ei tulnud…
Enesesüüdistusi, mis mind öösiti uinuda ei lasknud, oli mitmesuguseid, aga olgu loetletud mõned:
olen laisk (ei tee piisavalt trenni, isiklikud pildid on aastaid sorteerimata, jõulukingitused on valmis tegemata, mu kodu on sassis, mu aed on korrast ära, mu majas on remont tegemata, ammu tuleks osta uus diivan + umbes miljon muud suuremat ja pisemat tegemata asja);
olen tahtejõuetu (ei suuda magusast ja lollidest arvutimängudest loobuda);
olen halb sõber (ei suhtle oma sõpradega piisvalt tihti, sünnipäevakinke teen viimasel minutil poest läbi hüpates);
olen halb ema (mu lapsed ei tundu õnnelikud, olen olnud eemaolev, mittemõistev, ülekohtune);
olen halb laps (ei suhtle vanematega piisavalt ja mõnigi kord pean kokkusaamistest ära ütlema, sest olen oma töö või muude asjadega hõivatud);
olen kehv abikaasa (halan ja vingun oma asjade pärast ja Imre peab kuulama, elan tema rahakoti peal head elu, ise ei too sisse suurt midagi, tema teeb nii palju minu jaoks, minul pole tema jaoks töö kõrvalt eriti aegagi)
ma ei oska asju hästi organiseerida (töövoog pole piisavalt sujuv ja pean asju sageli mitu korda üle kontrollima, mõned asjad ununevad sootuks tegemata või saavad tehtud täiesti viimasel minutil);
miks ma ei öelnud “Ei”, kui mult seda teha paluti (sest pean nüüd une- ja pereajast seda ka tegema);
miks ma ütlesin “Ei” (äkki ma oleks ikka tegelikult saanud/jõudnud selle ära teha);
ma teen liiga palju tööd liiga püüdlikult või lihtsalt unustades end mingeid detaile lihvima (päriselt ka ei ole vaja teha igast saatest 300+ pilti, et siis 10-30 välja valida, naisteliiga tabelit ei ole vaja täita vahetult pärast iga turniiri lõppu ja selleks öösel üleval passida, koristamine ei pea olema suurpuhastus, postitust või pildi allkirja ei ole vaja 5 korda ümber sõnastada, tegemata tööde nimekirja tegemisest, ülesriputamisest ja tööplaanide detailsest koostamisest oleks ilmselt targem midagi lihtsalt ära teha).
Minu selle aasta viimane õnnelik päev oli minu sünnipäev.
Olin oma sünnipäevapidu üle aasta ette valmistanud ja see kulges väga lõbusalt, saime suhelda, hästi süüa, palju tantsida ja kallistada. Ma tõesti olin sel õhtul koos oma inimestega väga õnnelik!
Kairit 50 (Fotograaf: Hendrik Osula)Kairit 50 (Fotograaf: Hendrik Osula)
Paraku juba järgmisel päeval hakkas kõik jälle allamäge minema. Kõigepealt ei suutnud ma endale näiteks andeks anda, et osad grupipildid jäid tegemata (eriti kahju, et ei saanud pilti kõigi oma kolme lapsega ja meie kümnese sõprade pundiga). Kuidagi lihtsalt juhtus nii ja kuigi foto puudumine sellest õhtust ei vähenda ju kuidgai koosveedetud aja väärtust, oli mul ikkagi ülimalt kahju ja ma lihtsalt põdesin seda koos teiste pisiasjadega vähemalt kaks ööd nii, et ei jäänudki enne hommikut magama.
Mõni aeg pärast sünnipäeva oli mul puhkus, aga see kestis tegelikult vaid 4 tööpäeva + nädalavahetus ning kulus tööfotode lõpetamise ja ühe teise ürituse, Eesti naiste pokkeriliiga, organiseerimise peale ära. Kui aus olla, siis ei ole ma juba paar aastat enam tahtnud seda korraldada, sest ajaliselt langeb naisteliiga toimumine ERRi töörohkesse perioodi ja võtab üksjagu energiat. Mantlipärijat korraldamise mõttes pole mulle aga veel tekkinud ja aastatega nii populaarseks saanud üritust lihtsalt ära jätta ma ka ei raatsinud. Seega andsin sel aastal rahalise asjaajamise üle Eesti Turniiripokkeri föderatsioonile, kuid olin siiski nõus jätkama projektijuhina. Kuigi osa asju langes minu õlgadelt tõesti ära, siis tegelikult polnud tööd sugugi vähem, sest hinnanguliselt sama palju tuli asju ka juurde. Näiteks nõupidamised ja kooskõlastamised ETPF-iga ning pokkeriväliste toetajatega tegelemine, kellega varasematel aastatel oli suhelnud peamiselt Kristi.
Kairit Leibold, Kristi Kirs (Fotograaf: Elena Kask)
Siinkohal avaldan megasuurt tänu Evelyle, kes appi tuli, sest muidu oleks sel aastal pokkeriväliste toetajate auhinnalaud üsna kahvatu olnud, aga eelkõige tema (kuigi ka mitme teise naisteliiga naise) abiga oli see täitsa tavapärasel tipptasemel!
Mulle tundub, et üritus ise läks korda: auhinnalaud oli ETPF-i, Unibeti, Chesterfieldi ja kõikide pokkeriväliste toetajate abiga lookas, ETPF-i esindas Carmen lillede ja tervitusega, Imre ja Hannes olid blogi ja tabelipidamisega abis, Lenka tegi pilte ja ise kukkusin piisavalt vara välja, et kõik suuremad auhinnad laiali jagada. Naised olid ilusad ja armsad nagu ikka ning Chesterfield viis turniiri läbi esmaklassiliselt.
Muidugi sain ma mingil määral osa võitjate ja eriti Gerli rõõmust ning kui ta oma võidetud Siim Hanikati maali meile (mulle ja Imrele) kinkis, siis see oli lausa uskumatu! Naeratan tänulikult ja veidi hämmeldunult iga kord, kui maalile pilgu heidan.
Gerli Rüüberg, Kairit Leibold (Fotograaf: Elena Kask)
Aga kogu naisteliiga perioodi lõpuks olin ma energiast täiesti tühi ja mõtlesin päris tõsiselt: mina korraldasin seda viimast aastat (ma tean, et ma olen seda varemgi öelnud, aga … nüüd vist on tõesti tõsi taga!)
Esimesest novembrist alates oli mul üldse tunne, et ma jään kohe haigeks, sest kord oli kurk imelik, kord peavalu ja enamasti lihtsalt väsimus ja kurbus. Tundsin, et olen end tööga ära kurnanud, et mu töö- ja puhkeaeg pole paigas ning aeg on midagi ette võtta.
Muuhulgas on meil lähiajal plaanis teha suhteliselt suuri rahalisi kulutusi, sellega seoses lugesin oma raha üle ja sain aru, et ma teenin liiga vähe ning mul puuduvad oma tööaja muutlikkuse tõttu ka võimalused kõrvalt teenimiseks. Võtsin südame rindu ja läksin küsisin palka juurde. Olin seda küsimist umbes paar aastat edasi lükanud, aga nüüd tundus, et on viimane aeg oma majandusliku heaolu eest seista, sest juhe hakkab kokku jooksma ja vajan mingit kinnitust, et mind hinnatakse. Põhimõtteliselt saadeti viisakalt kuu peale, sest raha ei ole ja raha ei tule.
Pärast sünnipäeva sundisin end iga päev mingi kummalise tahtejõuga siiski tööle minema, kuigi pigem tahtsin teki üle pea tõmmata, kõik kukele saata, magada või kuhugi kaugele põgeneda! Mitu korda mõtlesin tööle sõites, et kui äkki ei läheks, lülitaks telefoni välja ja sõidaks hoopis ära Peipsi äärde… No ma muidugi ei teinud seda, selleks olen ma siiski liiga kohusetundlik. Kartsin samas iga päev, et ma hakkan oma tööd ja äkki isegi töökaaslasi vihkama! Mul ei olnud mingit soovi fotokat käes hoida, veel vähem mingied loomingulisi pingutusi teha. Hirmust, et sellise suhtumisega ei saagi mingeid häid fotosid tulla, pildistasin aga veel rohkem kaadreid kui tavaliselt (ja ma teen neid niigi liiga palju). Lihtsalt lootsin, et äkki siis on pärast midagigi valida. Pärast oligi valida, liiga palju oli valida! Liiga palju ühesuguseid pilte, mille vahel ma siis jälle omakorda valikut ei suutnud teha! Kõik võttis järjest rohkem aega ja tundus järjest mõttetum.
Tegin Imrega asja arutades lõpuks plaani, et ma tulen töölt ära. Kujutasin ette, et ma elan aastavahetuse kuidagi üle ning siis esitan lahkumisavalduse ja vastavalt sellele, kuidas kokkuleppele saame, lahkun töölt enne või pärast Eesti laulu.
Paar päeva elasin selle teadmisega, aga siis tuli hirm, et kuna see on kõige ägedam töö, mis mul on kunagi olnud ja ma tegelikult ju armastan seda mõneti just nii kaootilisena kui see on, siis äkki mul on hoopis depressioon või üleminekuiga või läbipõlemine või midagi hoopis muud ja ma äkki loobun heast ja mulle sobivast asjast, sest ma olen lihtsalt haige. Mis siis, kui ma tulen töölt ära ja selgub, et üldse ei lähe paremaks, vaid hakkab hoopis veel hullem?
Peaaegu paaniline ahastus ja soov minema joosta läks aga seejärel hullemaks mitte päevade vaid lausa tundidega!
Olin juba varem endale teistel põhjustel vaimse tervise õe juurde aja broneerinud, et asuda uurima, kas mul võib ATH olla. Nüüd võtsin lisaks aja tööpsühholoogi juurde.
Mõlemad jutuajamised kogumina viisid mu järeldusele, et tegelikult ma pean pausi tegema oluliselt kiiremini kui veebruaris. Õde pillas näiliselt kergelt olulise lause: “Eks te peate ise otsustama, millal te valite enda!”
Ma valisin enda samal pärastlõunal.
Helistasin perearstikeskusesse, rääkisin loo lühidalt ära, seal vaadati digiloost vaimse tervise spetsialistide sissekanded ka üle ning küsiti, kas ma vajan haiguslehte tänasest või homsest. Kohusetunne sai põgenemissoovist võitu, tegin selle viimase pildistamise veel ära, kallistasin paari lähedasemat kättesaadavat kolleegi hüvastijätuks ning eile oli mu haiguslehe esimene päev.
Sel nädalal ma pean küll veel natuke pilte viimistlema ja need ära saatma, aga vaatan päev ja tund korraga, et millal ma selleni jõuan.
Tegelikult on ikka väga tore, et selliseid festivale Eestis toimub! Imekombel leidsin ka ise aega mängida lausa kolme ainult naistele mõeldud turniiri viiest. Seejuures olin saanud ühe 80€ pileti sünnipäevakingiks ning kaks tükki võitsin satlliitturniiridelt, kulutades kahe 250€ pileti saamiseks ise 20€.
Eriti tore on sellise festivali ajal ööbida Hiltonis, sest siis saad vaheaegadel toas söömas ja kallistamas käia ning kohe pärast turniiri voodisse vajuda, samuti saan vajadusel kiiresti tööle ja tagasi. Olime ka sel korral 2 ööd Hiltonis. Kuna mina pidin vahepeal tööd tegema ning ülejäänud aja veetsin pokkerilauas, siis mina ujuma ei jõudnud, aga Imre käis. Ja muidugi on seal ka hommikusöök super ning Imre ei pidanud seda vahelduseks paar päeva ise valmistama.
€80 NLH Deep Stack Queens of Tallinn 2024 Opening Event, kuhu sain pileti sünnipäevaks, oli väga meeleolukas ja paljude mängijatega nii meilt kui mujalt oli tõesti tore taas kohtuda.
Anett oli endale samuti ühelt tasuta turniirilt 80€ pileti võitnud, seega saime koos aega veeta ja Lenka püüdis meid ka pildile.
Mäng oli lõbus ning tulenevalt asjaolust, et olime moodustanud tiimi Mirjami ja Kisteliga, kes minu väljakukkumise ajal veel mängus püsisid, läksin nii vallatuks, et ostsin end väljakukkumisel lausa kaks korda (80€+80€) tagasi mängu. Lõpuks õnnestuski kaart jooksma ja stäkk üles saada ning finaallauda purjetada. Finaallauas sai õnn küll otsa, kuid 7. koha eest saadud auhinnaraha (€260) korvas kaotused ning tõi meie naiskonnale veidi punkte. Mirjam sai samal turniiril 3. koha eest veelgi rohkem punkte ja nii olime esimese turniiri järel naiskondlikult kenasti 2. kohal.
Edasi meil kahjuks enam nii hästi ei läinud.
€250 Queens of Tallinn 2024 Main Event turniiril jõudsime küll Mirjamiga teise mängupäeva, kuid mitte rahalistele auhindadele. Kristeli saatus oli põhiturniiril eriti kurb, sest festivali olid “toodud põnevamaks ja nähtavamaks tegema” suunamudijad Soomest, kes küll väga mängida ei osanud, aga ohtra alkoholi ja valju seletamise kõrvale aeg-ajalt midagi ära hittisid ja üks neist sai just Kristeli kunnipaari vastu emand-kuuega lauda kaks emandat.
Lõpuks jäime siis kõik kolmekesi põhiturniirilt tühjade pihkudega ja kuna me Omahat ja kõige kallimat,€555 NLH 6-max turniiri ei mänginud, siis kadus lootus naiskondlikult midagi saavutada kahjuks päris ära.
Sellegipoolest hoidsid tiimikaaslased mulle distantsilt pöialt ka viimasel turniiril, milleks oli €250 NLH Progressive Bounty (8-handed). See viimane turniir läks mul aga tõesti sujuvalt. Jälle oli lauas väga mõnus õhkkond ka. Võtsin paar mängijat välja juba üsna alguses ja seejuures täiesti ausalt, sest mu paremad algkäed AT v A4 ja KK v KQ lihtsalt pidasid vastu. Hiljem finaallauas juhtus ka seda, et kaks korda poolitasin õnnelikult potid olukorras, kus minu käsi oli tegelikult all-in sattudes nõrgem. Korra andsin mikrostäkile duubli KQ v AJ. Mullimängus pääsesin reatõmbega potist suhteliselt odavalt minema, sest kaks mängijat jõudsid enne mind kõik nupud keskele ajada. Sama käega mull ka lõhkes ning minu rida poleks kunagi saabunud. Kolmekesi jäime, kui maksin blindil saadud kahepoolse reatõmbega nii flopi kui ka turni panuse ning hittisn riverisse rea, misjärel lätlanna top-paariga mu all-ini ära callis.
Neljakesi ja kolmekesi mängus oli mul eriti vinge kaardijooks, kuid paraku sain näiteks kuningate paariga ainult BB ja emandate paari ja äss-kuninga ajal SB lausa foldis oma pisikese blindi mulle! Kolmas koht otsustati soomlanna ja Giedre vahel situatsioonis, mil olime kõik enam-vähem ühesuuruste stäkkidega, seega olin üks-ühele mängu alguses ca 1/3 v 2/3 taga. Sain viimases käes žetoonid hästi sisse 88 v K5, aga see kuningas tuli kahjuks floppi ja kolm kätt kestnud HU lõppes 2. koha ning kokku 776 eurose rahalise tulemusega (526 eurot 2. koha + 250 eurot pearahade eest).
Kokkuvõttes väga tore ja ka rahaliselt kasulik nädalavahetus.
Laupäeva õhtul toimus tegelikult Unibet Sports Baris ka ETPF-i OPEM Gaala, aga sinna me ei saanud minna, sest olime nendest vähestest õnnelikest, kes olid piisavalt vara ostnud piletid Blind 30 kontserdile, mis osutus eriti heaks ja liigutavaks sündmuseks.
No see nali ei ole enam naljakas, et kui käin nädalavahetusel puhkamas ja korra väljas söömas, lubades endale patustamiseks vaid ühe kokteili ja crème brûlée, siis võtan üle kilo juurde, aga kui olen 5 päeva järjest ülitubli: teen trenni ja söön ainult seda, mida mu isiklik toitumisspetsialist Imre mulle annab, siis võtan päevas alla 100 grammi.
Lühikokkuvõte kaalulangetuse väljakutses: olen vaid veidi (pool kilo) kergem kui septembri alguses. Ausalt, sellest olen ma veidi häiritud, ma olen teinud päris tubli tööd varsti pea aasta aega, aga tulemused pole päris need, mis ma lootsin!
Eelnevale faktile vaatmata olen ma väga rahul nii oma söömise kui liikumisega. Nädalas kaks jõutreeningut on küll miinimum, mis kujunes septembris ka maksimumiks, aga lisaks olen palju kõndinud.
21 nädalat (ja tegelikult kauemgi) tegin igal nädalal vähemalt ühe pikema järjest kõndmise (4-6 km korraga). Stamina.ee sellesisuline väljakutse, milles ERR turundusosakonna liikmetega osalesime, lõppes nüüd ära. Olen uhke, et vaatamata tülikale fikseerimise protsessile, mis eriti reisimiste ajal oli omajagu tüütu, suutsin ära teha ja ka sisse kanda kõik etapid! Rohkem ma sellises asjas osaleda ei plaani, aga olles aus tuleb tunnistada, et vähemalt 3 korda oleks ilma sellise võistluseta nädala pikim kõndimine olnud lühem. Seega, mingil määral see asi minu liiikumist suurendas küll.
Septembris osalesin tööandja üleskutsel veel ühes sammukogumise võistluses. Kirjutasin sellest ka eelmises postituses. Kuigi ma ei võtnud seda hullumeelse võistlusena ega ajanud taga päeva maksimaalselt lubatud 50 000 sammu, vaid jätkasin oma 10 000 nõude igapäevast täitmist, siis tegelikult tegin iga päev mõnuga ka üksjagu lisasamme.
Tulemus oli täitsa kobe – pääsesin oma grupis lausa poodiumile! Medalit pole veel saadetud, aga ise tean ja uhkustan siin kah!
Vinge sammulisa andis see, et ühe nädalavahetuse võtsime kätte ja puhkasime Imrega Saaremaal, kus lisaks teatrile (Kuressaare teatris Üllar Saaremäe lavastatud “Üksildane lääs”) ja spaahotellis mõnulemise läbisime Harilaiu matkaraja, et külastada Kiipsaare viltust tuletorni. Samme tuli selle ringiga ligi 20 000 ja selle päevaga kokku 25 111. Torn ise oli ilusti viltu ja teda olid samal ajal külastamas linnud lausa parvedena, kaugelt paistis läbi udu ka Vilsandi. Oli ilus!
Terve kuu tegin kaks korda nädalas trenni Merit Vaabeli kava järgi. Kuu lõpus tegime ühe trenni koos ehk rassisin tema valvsa pilgu all ja ta vist jäi üldjoontes rahule minuga. Igatahes võttis ta kätte ja tegi mulle järgmiseks kuuks raskema kava. Selle järgi tegin siis täna esimese trenni ja olen nüüd väga väsinud.
Juba sel laupäeval algab Eesti naiste pokkeriliiga 2024, seega oleks tagumine aeg teha siia ka pokkeripostitus, milleni loodetavasti jõuan reedel.
Algselt oli mul vist plaan iga kuu väike kokkuvõte teha, et kuidas see tervise tähtsustamise aasta kulgeb, aga täna märkasin üllatusega, et viimati kirjutasin tervise teemadel märtsis.
Kui märtsikuu postituses kilkasin, et kaalunumber “75,6 kg” on rõõmustav, siis ilmselgelt peaks tänane “74,0 kg” ka hästi sobima, aga tegelikkuses pole ma selle numbrilise poolega enam nii rahul, sest soov oli suve lõpuks alla 70 kaaluda, aga vahepeal on märkamatult pea pool aastat mööda läinud ja seda pole juhtunud. Sügis pole veel küll ametlikult käes, kuid kardan, et pigem ei õnnestu…
Pärast Ameerika reisi olen olnud üsna tubli trennide mõttes. Seadsime Meritiga eesmärgiks minimaalselt 2 trenni nädalas ja sellest olen ma väga korralikult kinni pidanud. Nüüd, telehooaja alguses on liikumist päevakavva mahutada küll oluliselt keerulisem, aga see on tehtav. Tundub, et “mingi klõps” on kuskil peas ära käinud ning planeerin trenne ja pikemaid kõndimisi nädalasse väga kohusetundlikult. Enamasti teen nädala esimese trenni Meriti kava järgi kohe esmaspäeval või teisipäeval ära, et siis on vähemalt teoreetiline võimalus nädalas isegi 3-4 korda saavutada (kaks päeva järjest ma jõutrenni lihtsalt ei tee). Augustis tegin kava järgi trenni 10 korda ja astusin keskmiselt 11924 sammu päevas.
Maikuust alates oleme kolleegidega osalenud “Stamina tervisejooksu ja -kõnni” etappidel, kus tuleb nädala jooksul üks kord ühe jutiga kõndida või joosta etteantud kilomeetrite arv (3,6 – 6,6 km). Kuna ma nagunii teen iga päev minimaalselt 10 000 sammu, siis otsustasin selle kampaania kaasa teha ja pole ühtki nädalat vahele jätnud. Korra küll pidin oma kilomeetrid taga ajama Las Vegases kordamööda Orelansi kasiino ümber ja sees ringe tehes, sest õues oli liiga palav, et seal järjest üle veerand tunni viibida, aga ülejäänud kordadel pole mingeid raskusi kilomeetrite täissaamisega olnud. Paraku on sealne tulemuste mõõtmise ja kirjapanemise protsess minu arvates parasjagu tüütu. Teekonna mõõtmiseks ja salvestamiseks tuli mul telefoni kõgepealt laadida Strava äpp (osadel vast on see juba olemas), mille pean iga kord teele asudes eraldi salvestama panema. Teekonna fail tuleb salvestada ja siis lisada see koos oma andmetega tulemuste lehele (seejuures iga kord pead uuesti täitma ankeedi oma vanuse ja nimega ning siis alles saad selle teekonna faili üles laadida). Järgmistel kordadel ma seetõttu ilmselt enam ei osaleks. Ma olen varem ja saan edasi neid samme ise lihtsamalt mõõta ja ei pea muud tegema, kui paar korda nädalas kella laadima. Loomulikult aga teen ma veel kaasa need 3 allesjäänud etappi, sest alustatud asjad on mul kombeks ka lõpule viia ning meeskonda “ERR Ühes taktis” ma ka alt vedama ei hakka.
Juba on ERR mind suutnud eelnevale vaatamata kaasa haarata uude sammuvõistlusesse “MyFitness Sammusõber 2024”, kus tuleb oma firma nimel ja eest teha septembrikuu jooksul võimalikult palju samme (hullumise vältimiseks on kehtestatud siiski reegel, et ööpäeva kohta läheb ühelt inimeselt arvesse max 50 000 sammu). Taas tuli laadida telefoni lisaks üks äpp (FitSphere), kus tuleb korra päevas oma sammud punktideks vahetada, aga see vähemalt võtab mu sammude arvu sammulugejaga seotud äpist automaatselt ja ma pean vaid korra päevas äppi sisenema ja ühte nuppu vajutama. Palju lihtsam!
Mõlemad sammuväljakutsad saavad septembris läbi ja ma ei tea, kas ma siis otsin mõne uue või sammun edasi niisama nagu ma vähemalt üle seitsme aasta juba teinud olen.
FitSphere äpis tundub igasuguste auhindadega sammukogumise kampaaniaid olevat küll, aga kui nüüd aus olla, siis ükski nendsest tegelikult ei ahvatlenud sedavõrd, et sellepärast rohkem käima hakkaksin. Samas, kui ma nagunii kõnnin, eks ma siis ju võin nendes mängudes ka osaleda.
Toitumisest ka. Kui kevadel toitis Imps mind Fitlapi järgi, siis nüüd katsetab ta meie peal veresuhkru taset ühtlasena hoidvat süsivesikute poolest vaesemat dieeti, kus toiduaineid süüakse kindlas järjekorras. Mina söön seda, mida ning mis järjekorras ette antakse, ja mingit olulist näljutamist ole tunnetanud.
Ma ei ole veel katsetanud koduväliseid trenne ja jõusaali mõttes ei kipugi seda tegema, sest kodus treenimine hoiab ikka megapalju aega kokku! Samas tahaks siiski midagi mängulist kuskil katsetada. Olen mõelnud mitmele asjale, aga pole näiteks ikka veel padelit proovinud, plastikust kettaga pole ka veel sõbraks saanud, järves ujumas käisin selle meeletult sooja suve jooksul täpselt ühe korra ja meres olen ainult poole põlveni vees jalutanud. Väga palju möödalastud liikumisvõimalusi tegelikult!
Täna oli kõikse tavalisem 109$ Sunday Million Progressive Knockout turniir, pileti olin hankinud alustades mängu 1,5$ satikalt.
Esimene lootusrikas pott lõppes sellega, et ma ei saanud mitte millelegi pihta ja seega oli riveril loobumine lihtne.
Siis liikusid mõned potid nii ja naa, ühtegi suuremat võita ei õnnestunud, sest käed lihtsalt ei klappinud lauaga.
Viimane käsi võttis tuju nii ära, et piirdusin täna ühe sisseostuga, järgmisel nädalal proovin ehk jälle uuesti.
Preflopis tõstnud vastane callib flopist.
Seejärel callib turnis.
Riveriks on kõik hirmsused muidugi maas, aga teen siiski panuse ka riveril, kuivõrd masti ja reatõmme ilmusid alles turnis. Lõpuks suudan knockout formaadi puhul välja mõelda nii mõnegi blufiks pööratud käe ning AQ ning KT, millest ees olla, ja viskan oma viimasedki nupud potti ära.
Tagantjärgi tark olles polnud bluff muidugi kuigi mõistlik kahtlustus, aga küllap poti suurus ja ahnus veidi pimestasid. Igatahes ei tundunud selle tunde pealt mõistlik seda turniiri täna teist korda üritada.
Ega midagi olulist polegi kirjutada. Turniiri kõige põnevam käsi oli selline:
Lühidalt jõudsin üsna vähese närvikuluga rahadesse, aga sellega asi ka piirdus, sest esimene all-in sai kohe saatuslikuks: sattusin AJs all-in pisistäki AKo lükke ning minust suurema (meid mõlemat välja võtta üritanud) suurema stäkiga mängija Q8 (vmt kahe elus kaardiga) vastu. Mystery Bounty turnal üsna ok liigutus kõigi poolt. Pisikese stäki AK-st suurem küll jagu ei saanud, kuid minu AJ oli jõukohane, sest maha tulid nii 8 kui ka K.
Lohutuseks 148$.
Väljakutse kogukasum on nüüd 1058$ ja alles veel kaks piletit.
Lisaks on Power Path satelliitidelt kogunenud kontole 17 piletit, millega saab mängida kas ainult Sunday Millioni või siis lisaks ka Power Path või muidki 109$ väärtusega turniire. Tegevust jätkub mitmeteks pühapäevadeks!
Väljakutse suvepuhkus lõppes! Täna tegin kohe ka senise väljakutse parima tulemuse! Seega oli justkui väga hea päev, aga samas on ikkagi raske päriselt rahul olla, sest ma ei jõudnud kuigi suurte rahadeni ja nii mitu (juba peaaegu käes) peanahka jäi saamata.
Lühikokkuvõte peitub kõrvaloleval pildil ja liiga palju juurde seletada ei jaksagi.
Lihtsalt tohutult kahju on, et nii lähedal olles (esimese päeva lõpuni oli umbes tund), ma siiski ei jõudnud järgmisesse mängupäeva!
Samas teenisin ma selle ühe turniiriga rohkem boonusrahasid kui varasematega kokku ning kui lisada ka auhinnaraha, siis üle poole projekti kasumist tekkiski just tänase mänguga.
Järgnevad pildid jutustavad loo turniiri käigust (saadud peanahkadest ja muudest olulistest kätest).
Otseselt on selles freerollilt võidetud kombo väljakutses jäänud mängida vaid 3 piletit ja hetkel on kasum 910.40$.
Samas on mul tegelikult PokerStarsi kontol hetkel kokku 18 (109 dollarit tükk) Power Path või Sunday Millioni piletit, seega mängurõõmu on veel ees ootamas üksjagu.
Lühidalt kulutasin täna tulutult kaks Sunday Million piletit. Teisel katsel pidasin vastu peaaegu päeva lõpuni kukkudes viimasel mängitaval levelil kui flip AJ v 22 ei kaldunud minu poole. 17BB eest turniirile ma end enam teist korda tagasi ei osta ei tahtnud. Las jäävad ülejäänud piletid suve teist poolt ootama.
Oluliselt paremini läks Optibetis, kus ühel Win TV 11$ maksnud turniiril õnnestus rahadesse jõuda (46.80$) ning ka eelmisel korral saadud 109$ pilet sai täna “päris rahaks” ümber vahetatud.
Kahjuks õnnestus sel turniiril hankida vaid üks 25$ pearaha, aga teiselt poolt tuli see kohe turniiri varajases faasis ja võttis pinge maha, et vähemalt mingi tulemuse saan oma esimesel Sunday Party turniiril kirja.
Ilmselt mängin ka alanud nädalal veel natuke odavaid online-turniire, aga siis tuleb Las Vegase reis ja kuna ma seal ei plaani (ja vist ei saagi) netis mängida, siis võin netipokkeri puhkuse põhimõtteliselt välja kuulutada.
Aprillis mängisin väljakutse raames 3 turniiri, aga teenisin seejuures vaid 25$ ühe mängija väljavõtmise eest. Väljakutsest eraldi osalesin ka 250$ maksnud Sunday Million eriturniiril, kuhu sain peale 5,5$ maksnud satelliidilt ning teenisin väljavõetud mängijate eest 219.75$.
Mais olen osalenud Sunday Million turniiril 2 korda, aga mõlemal juhul sain turnale peale väljakutseväliselt satelliidilt ning ei teeninud paraku ka ühtegi dollarit.
Seega on täna ainuke võimalus midagi veel enne suvepuhkust ära teha!
Tänane väljakutse turniir, millest teen siia ka väikse kokkuvõtte (kui mahti on, siis juba täna-homme-ülehomme-üleülehomme jooksvalt või siis pärast väljakukkumist), on eriline: seda isegi ei nimetata Sunday Millioniks, vaid see kuulub SCOOP turniiriseeria hulka ning kannab nime “SCOOP 115-L: 109$ NLHE [põhiturniir], 2 000 000$ gtd” ning turniir kestab (loodetavalt ka minu jaoks) kokku lausa 4 õhtut/ööd. Kahjuks pole aga tegemist knockout (kus iga mängija väljalöömise eest saaks rahalisi auhindu) turniiriga, sest need on mulle juba täitsa meeldima hakanud.
Lisaks teenisin eelmisel korral WinTV kampaaniaturniirilt 109$ pileti tänasele Party Million turniirile, seega mängin korraga kahte 109$ turniiri, kahte 11$ ja ühte 0.05$ WinTV Pokkerimängijal külas kampaania turniiri. Tegevust jätkub!
Tegelikult on see WinTV ja Optibeti projekt täna natuke segavaks faktoriks nende suurte turnade kõrvale, aga ma kord juba olen selline, et kui mingit asja alustan, siis tavaliselt teen lõpuni ja seal ongi täna viimane kord. Iga kord on turniiridel auhinnafondi lisatud piletid, millega tänagi seda nädalaturniiri ju mängin, sellist lisatud väärtust ei saa tähelepanuta jätta!