Rohkem ja rohkem seda fotovärki

Eile osalesin Katrini kutsel sellisel erilisel fotoõppe üritusel nagu Viktor Koškini privaatkoolitus. Eelinfo kohaselt pidime kolm tundi rääkima peamiselt aktifoto teemadel, aga lõpuks kujunes sellest kokkusaamisest nii ajalises kui mahulises mõttes midagi palju suuremat.

Rääkisime valguse peegeldumisest erinevatelt “peeglitelt” (eelkõige inimese nahalt), varjudest, modellidest, filtritest, erinevate efektide tekitamisest ning natuke muidugi ka elust ja fotograafiast üldisemalt. Sain värskeid mõtteid ja inspiratsiooni.

Katrin oli selgelt kõige suuremas õhinas ja täna kuulsin, et ta oli kodus kohe enda objektiivile ühe “tee ise filtri” valmistanud ning katsetama asunud. Mina nii kaugele ei jõudnud, aga panin mitu mõtet ühe järgmise nädala sessiooni jaoks kõrva taha ja katsetan kindlasti.

Koškini koolitus-7085 Koškini koolitus-7094

Homme hommikul pildistan Estonias jälle lastelaagrit ning pärastlõunal on mul siis esimene katsepäev SeeSee fotostuudios. Nädalavahetusel pildistan Saaremaal pokkerit, mis tegelikult isegi mu enda blogis uudisekünnist liiga tihti ei ületa, aga järgmiseks nädalaks on planeeritud mu elu esimene lapseootuse fotosessioon! Põnev ja natuke hirmutav, mistõttu hakkangi kohe eeltööd tegema ehk siis proffide tehtud beebiootuse pilte vaatama.

Imre kohta nii palju, et täna peaks täituma tema ujumisväljakutse 17. päev, samas on õhtu kohe käes ja vees veel käimata. Üleeile käisime Viinistul “Dorian Gray portreed” vaatamas ja eile ujus ta siis tagasiteel kuskil Kolga-Aabla kandis.

kolga-aabla-7081