Läheks äkki hoopis tööle?

Kui aus olla, siis ma ei mäleta, mis tunne on tööl käia. Viimase 10 aasta jooksul olen ma küll tööd teinud, aga mitte tööl käinud. Kõik kohad on olnud sellised, kus sain töötada kodus omaenda arvuti kaudu. Pildistamised ja mõned intervjueermised või koosolekud on muidugi toimunud ka väljaspool kodu, kuid mingit töökohana arvestatavat nurgakest või lausa oma kabinetti pole mul pärast prokuratuurist äratulekut olnud.

Täna käisin SeeSee fotostuudios vestlusel, et äkki saan sinna praktikale või lausa tööle. Pikk jutt lühidalt: järgmisel kolmapäeval lähen proovipäevale fototöötlust tegema ja eks siis näeb, et kas ja kuidas edasi.

Aga ma tunnen, et midagi on õhus! Eelmisel aastal umbes samal ajal tekkis mul teatavasti täiesti lambist meeletu soov fotokooli minna ja selle valiku üle olen tänase päevani üliõnnelik! Ehk läheb tööga samamoodi… Seejuures ei segaks see töö mu ETV praktikat ja loodetavasti ka mitte kooli, kuigi sügiseks koguneb toimetamist muidugi omajagu.

Pärast seda käisin jälle Estonias, seekord lastelaagri “Lumekuninganna” etendust pildistamas. Lapsed laulavad, tantsivad ning näitlevad südamest (eriti kui vanemad etendust vaatama on tulnud).  Tööpostil oleku tõttu neelasin pisarad alla ja keskendusin numbritele (ISO-ava-säri), aga klomp oli kurgus pea pool etendust. Juhendajate poolt tehakse nädalase laagri jooksul ikka meeletu töö ära! Esmaspäeval alustatakse uue grupiga “nullist” ning reedel on igaühele eraldi kohandatud kostüümi ja grimmiga etendus, mis sisaldab laulu, tantsu (ballett) ja sõnalist osa. Pildistades proove ma ju näen, et asi pole sugugi nii, et kõik lapsed muudkui kuulavad ja proovivad kaasa teha, lapsed on lapsed ja tahavad ikka vahepeal midagi hoopis muud teha ning kipuvad kas hullama või nääklema. Esimestel päevadel räägitakse, lauldakse ja tantsitakse üsna arglikult ning kobamisi, aga viimasel päeval teevad kõik korralikult suud lahti, hääldavad iga sõna välja, vaatavad julgelt publikusse ning tantsijad liiguvad nii, nagu oleks nad harjutanud mitu kuud. Mul väga hea meel, et ma sellest asjast osa saan!

Lumekuninganna