Töötlus algas

Täna töötlesin SeeSee Stuudiole ära oma esimese albumi! Samuti väljus SeeSee arvutist kliendi poole esimene e-kiri, kus juba minu nimi all.

Tegin seda fotosessiooni töötlust küll otseselt kõrvalistuva juhendaja konkreetsete näpunäidete järgi ning ükski pilt ei sattunud “tehtud” kausta ilma temapoolse heakskiiduta, aga koostöö alguse tähiseks võib seda esimest albumit lugeda küll.

Valminud piltidega olin põhimõtteliselt rahul, sest liiga peent ja lõpuni viimistletud tööd esimese valikugalerii jaoks ei tehtagi. Alles siis, kui klient valib oma lemmikud välja, tuleb teha veel ka trükieelne töötlus.

Töö käigus avastasin muuhulgas “Sharpening” tööriista kasutamisel väga suure erinevuse sellest, millega harjunud olen. Pean seda asja nüüd natukene seedima, mõtlema ning uurima, mida minust veel targemad arvavad, et otsustada, kuidas ma ise seda edaspidi ikkagi kasutama otsustan hakata.

Lisaks millegi algusele oli täna ka millegi lõpp: käisin sel suvel viimast korda Estonia lastelaagrit pildistamas. Reedel on neil küll veel esinemine, aga sinna ma paraku fotograafi mängima minna enam ei jõua, sest nädalavahetuse veedame Saaremaal, kus juba reede õhtul osaleme Imrega  pokkeriturniiril “Põhi või lõuna”.

Lõpetuseks pilt eile õhtul aiast avastatud kaunist sinisest põõsast.

DSC_7129

Cur moriatur homo cui Salvia crescit in horto?

Loodetavasti on ka teil sel aastal hea salveisaak 😉