Triobet Live Pärnus ja pöörane HUSNG-maailm

Esimene live esitus Triobeti värvides TB-livel Pärnus lõppes…mulliga. Vbl lõpp läks natuke kaheksanda õlle nahka, lükkasin buttonilt seitsmetega varajase positsiooni tõstele all-ini vastu (täpseid stäkke tõesti ei suuda meenutada, aga fold equityt ilmselt ikka oli), sain calli suurel blindil istuvalt pisistäkilt ja algselt tõstjalt, käed vastavalt AK ja KK. Ei suutnud seitset välja võluda. Ilmselt oleks võinud ka lihtsalt foldida, päris mitu väikest stäkki oli lauas, aga ega ma ise ka teab mis hiiglane polnud, et pidin oma eksistentsi eest võitlema ning samas oli lootus mullidominatsioon saavutada ka täitsa olemas. Ilmselt üsna nii ja naa olukord ja vähemasti sain mikrostäkkidele rõõmu valmistada.

Talvel suvepealinnas mullitamas
Talvel suvepealinnas mullitamas

Lauas tekkis päris huvitav diskussioon ühe Starsi hüperturbo heads-up sng regulariga. Mind lõi ikka päris pahviks, kuidas asjad sealses kommuunis toimivad ja kui karmiks olelusvõitlus on läinud. Hea aines Scorsesele, kui ideedest nappus peaks tulema. Lühidalt, igal limiidil on kindel mängijate Grupp, kes omavahel ei võitle ning üsna suurel määral reguleerivad seda, et grupivälised liikmed ei pääse mängima fishide vastu. Kuidas? Starsi softis saab korraga avada kuni 2 uut SNG-turniiri. Grupi liikmed loovad sisuliselt kogu aeg uusi laudu, ilmselt siis kiirete scriptidega ning tavalisel mängijal ei tekigi selleks võimalust ning kui ta soovib mängida, siis mängib ta põhimõtteliselt alati Grupi liikme ehk tugeva mängija vastu. Grupi liikmed (ehk antud limiidi regularid) seevastu omavahel ei mängi, vaid saavad rahulikult oodata, kuni vastaseks tuleb mitte-regular ehk suure tõenäosusega nõrk mängija.

Ehk siis kui näiteks mina hüppan $15 sng-de maailma, et oma oskusi katsetada, siis võitlen ma ainult regularidega, saan mida ilmsemalt tappa ja lonkan urgu haavu lakkuma. Ja vaatan võitvate regularide graafikuid, kes justnagu mängivad sama limiiti, aga tegelikkuses hoopis nõrgema fieldi vastu! Seega sisuliselt võid sa olla limiidi parim mängija, aga Gruppi kuulumata ei suuda sa isegi reigist jagu saada. Päris sick!

Mõistetavalt tekib küsimus, kuidas saab siis Grupiga liituda? Kas lahedaks djuudiks olemisest piisab? Nope, not at all, privileegid tuleb tõsise tööga välja võidelda. Kandidaat peab mängima Grupi liikmetega tuhandeid matše, kuniks on ennast piisavalt tõestanud ja näidanud, et sellel limiidil jätkates sööb ta Grupi liikmete kasumit ning neil on mõistlik ta liikmeks võtta ja omavahel võitlemise asemel saakloomi jagada. Päris karm on ka see, et kandidaat võib teatud kindlale Grupiliikmele väljakutse esitada, millest see keelduda ei tohi, sest toiduahelas altpoolt tuleva mängija ees peaks Grupiliikmel eelis olema ja kui ta seda ei usu, siis lööb ta koht Grupis kõikuma. Päris täpseid kriteeriume ei mäleta, aga põhimõtteliselt on võimalik Grupist välja ka langeda, kui on piisavalt näitajaid, et oled taseme poolest liiga nõrgaks jäänud. Grupiliikmeid on erinevatel tasemetel erinev arv ja mida kõrgem limiit, seda väiksem on see number.

Mind natuke üllatab, miks ei ole Stars võtnud kasutusele imelihtsat moodust, kuidas HU sng maailm mõistlikumaks muuta. Lihtsalt korjata laudade tekitamise võimalus ära, selle asemele panna üks nupp, millel kirjas „Register“ ning sellele vajutades loositakse sind lauda.

PS! Küsisin vaestluskaaslaselt üle, kas on ok, kui ma sellest blogis kirjutan. Ta vastas, et tegemist on täiesti avaliku infoga, millest mingit saladust ei tehta.

3 mõtet “Triobet Live Pärnus ja pöörane HUSNG-maailm

  1. imre Postituse autor

    Mind kõige rohkem üllataski husng-grupeeringute süstematiseerituse ja reguleerituse aste. Et pealtnäha tavaline värk, regad ja mängid, aga taamal toimub tohutult palju vangerdamist.
    Regularide seisukohast saan mõistagi aru, et süsteem on hea, toimiv ja reeglitepärane ning koht grupis on tubli tööga välja võideldud. Aga mängu ilu mõttes meeldiks mulle siiski mängijapaaride loosimine.

  2. Taavi

    Juurdlesin oma peas natuke selle asja üle. Ei oska ennast eriti hästi kirjas väljendada aga proovin mõned oma mõtted kirja panna. Miks ei ole praegune HUSNG süsteem mõistlik? Minu meelest on see vägagi mõistlik. Kes on praeguse süsteemi ja taoliste grupeeringute tomimisel kaotajad? Fishid kindlasti mitte, sest isegi kui oleks nö pimedad lobbyd siis arvestades kui palju mängivad regulaarsed mängijad rohkem siis väga suur enamus ajast saavad vastaseks niikuinii ütleme siis “hea” mängija. Aga see on hyper-turbo- fishid niikuinii arvavad, et see puhas loterii ja neid ei kotigi kas vastas mõni teine fish või hea regular või keegi kolmas. Kui veab siis võidan ükskõik keda, mõtlevad nad. Ja nii see ongi, lühikeses perspektiivis.

    Sellises süsteemis on ainukesed kaotajad nõrgad regularid kes ei viitsi/taha/oska oma mängu kallal vaeva näha. Miks peaksid palju vaeva näinud (seega ka paremad oskused omandanud)mängijad nö jagama fishe laiskade ja “lollidega”?

    Tegelt oli nagu veel mõtteid aga ei oska kuidagi kompaktselt kirja panna 😀
    Kui tuleb vaim peale siis kirjutan veel midagi.

  3. Tõnis K

    Ilmselt tean, kellega seda vestlust pidasid. Ise pole temaga sel teemal rääkinud, aga ma olen hämmingus, väga sick :D. Elus ei tahaks HUSNG hakata Starsis mängima 😀

Kommenteerimine on suletud.