Lühikese koolipäeva võlud

Kuna eelmisel esmaspäeval oli alles aktus ning ma unustasin nädalavahetusel uue tunniplaani märkmikku kirjutada, siis ootas mind täna koolis üllatus, et esmaspäeviti kestavad meil tunnid ainult kella üheni.

Nagu koolilaps ikka, rõõmustasin süllesadanud vabade tundide üle korralikult!

Kahest ainest üks oli Photoshop, kus õppisime lihtsalt tööriistu tundma, aga mulle oli kõik seal ikka väga uus ja teistmoodi. Kohati kippusin kiirematest ja PS-i juba varem kasutanutest korralikult maha jääma, aga õnneks kriitilisematel hetkedel tuli Markus appi.

Täna tutvusime viimaks ka oma kolmanda õpetajaga (rohkem meil neid sellel poolaastal polegi) ning tuleb tunnistada, et ta on väga omapärane! Ma poleks uskunud, et keegi saab RGB ja CMY(K) värivisüsteemide lahtiseletamist nii ägedaks pidada! Värvide erinevad segamisviisid tundusid teda igatahes sedavõrd vaimustavat, et ta mõnest asjast rääkides oli ta elevil nagu laps kommipoes ning hakkas iseend kuulates ja midagi meenutades õnnelikult itsitama. Kui ma teaksin, mida täpselt on vaja neoon-kirju saamiseks kokku valada,  siis saaksin teile öelda selle daami isiksuse loomisel kasutatud segu valemi.

Lühidalt, õpetaja Marje esinemist vaadates ja ühte pisikest värvimängu mängides möödus koolipäev linnutiivul.

toonid

Toonid

Kuna pidin oma “ajutise sõbra” (filmikaamera Canon EOS 300V) täna tagastama, siis klõpsisin must-valgele filmile nädalavahetusel võimalikult mitmekesise kompoti loodusest, kassist, oma plikast, linnavaadetest ja lisasin täna koolis veel viimased 8 pilti. Ühe foto lasime Annikaga Karlil ja Markusel (ei teagi, kumb neist lõpuks nupule vajutas) teha meist kui pinginaabritest ka. Loodame, et meie esimene sõbrapilt siis ikka välja tuleb!

Filmi peale pildistamise eripära seisneb selles, et Sa ei saa kohe vaadata, kuidas pilt välja tuleb. Lisaks on Sul vaid loetud arv kaadreid, mistõttu pole kuigi mõistlik ühest ja samast asjast mitut pilti teha. Oi, kuidas see paneb koonerdama! Isegi kui on hirm, et pilt ei tulnud välja, ei raatsi uut vajutust teha. Ma ei tea, millal me selle filmi ilmutamiseni üldse jõuame, aga igatahes on uudishimu laes, et mis siis täpselt välja tuli või metsa läks.

Aga see kass, kelle peal eile kaamera fookusvõimet testisin (ca pooltel kordadel kipub pilt uduseks jääma), on meil ikka veel nimeta! Kassandra ehk Kass-Andra on senipakututest kõige kõrgemal kohal, kuid konsensust pole perekond ka selle nimega suutnud saavutada…

Kass

Lihtsalt Kass