Mängud valgusega ja fotomuuseum

Päev koolis on nagu seiklus. Eile ma jäin kahjuks tervislikel põhjustel sellest seiklusest ilma, kuid tänase ilusa ilmaga oli lausa lust end jälle koolilainesse heita!

Tegime õues pilte kasutades hajuteid, helesteid ja peegeldeid. See on ikka päris uskumatu, kui palju tänase päikselise ilmaga kuldse riidega valguse näkkusuunamine pilti soojemaks muudab, hajuti kasulikkusest päikesevalguse piiramisel rääkimata! Õppisime ära paar peeglitrikki, mida kindasti pean kunagi kasutama, kuigi seinapeegli lõhkumiseni, mis huvitava pildi huvides täna tehtud sai, ma kohe esimese hooga siiski ei tormaks.

harjutused sabale-1-2

Kuldne Annika

harjutused sabale-2

Hõbedane Annika

harjutused sabale-17

Vabaduse väljak

Pärast pildistasime veel natuke Vabaduse väljakut ja Vana Toomast, misjärel tegi õpetaja Tirul meile fotomuuseumis korraliku loeng-ekskusiooni. Harva seda mõne muuseumi kohta puhtast südamest öelda saab, aga tõesti huvitav oli!

Paljudele meist jäi seejuures veel koolisisesest linnapildistamisest väheks ja nad läksid täna kambaga Tallinna peale luusima. Seekord jätsin selle võimaluse kasutamata, aga järgmine kord loodan ühineda!

Homme õhtul on meil kursuse tutvumispidu. Lähen nüüd poodi, sest lubasin sinna ühe küpsisetordi teha.

Mina ja Tirul

Nähtud Tallinnas (Autor: Anett Hallap)