Kas mäng on soft ja kuidas on soft?

Mõned päevad grinditud, panin kirja Triobetis mängimise esmamuljed.

Softiga harjumine. Olen praegu mänginud kuues lauas ja tõtt öelda on üllatavalt kiire olnud. Üllatavalt seepärast, et eelmise aasta lõpus tundsin ennast üsna mugavalt neljas zoomi lauas ja kartsin, et kuues tavalauas võib pigem igav hakata. Nope, täitsa täit tähelepanu läheb vaja. Mõned võimalikud seletused:

– parema hiireklahviga ei saa foldida. Õigemini vbl saab, aga ma pole sellega veel tegeleda jõudnud. On väärt ütlus, et parema klahviga foldimine on netipokkeris sama murranguline, kui viilutatud saia leiutamine pagaribisnesis. Nii mugav. Eks pean kaaluma TableNinja kasutamist.

– zoomis on alati 6 mängijat, tavalaudades seevastu sageli 3-4. Mida vähem on mängijaid, seda tihedamini on minu käiguvoor. Kui kasvõi ühes lauas on heads-up, siis kipun jääma mängutempole jalgu.

– olles viimased 4 aastat mänginud sisuliselt ainult Starsis, olen mõistagi sealse softiga harjunud. Natuke on selline tunne, nagu oleks automaatkäigukasti asemel istunud manuaalse kastiga auto rooli. Ei piisa sellest, et välja mõelda strateegiliselt õige otsus, vaja on mõelda ka õiges kohas klikkimise, betslideri tööpõhimõtete jms. peale. Täitsa selge, et uus vajab ikka harjumist.

Pauside tegemine. Zoomiga poputati mind pauside tegemise mõttes ikka päris ära. Alati sai ühe nupulevajutusega välja istuda ja teisega uuesti tagasi sisse. Tuleb tunnistada, et mõneti pöördusingi ma 3-4 aastat tagasi turniiripokkerist eemale…pauside pärast. Õigemini, mul oli raske istuda lauda teadmisega, et seon ennast mängimisega 8+ tunniks. Et kui sessiooni 25. minutil avastan, et mängimine on tänasel päeval täiesti vastukarva, siis pole mitte midagi teha, vaid peab hambad ristis jätkama. Rahalauas on palju mugavam, kui mäng ikka üldse ei maitse, siis saad teha 15 minutilise või 2 tunnise pausi ja hiljem uuesti proovida. Zoomis oli sellele mugavusele viimane lihv antud. Aga mõistagi pole ka tavalauad turniirid, lihtsalt pause peab natuke paremini planeerima. Ja nuppe peab klikkima kahe korra asemel tosin korda. I can do that.

Mänguvalik. Pisut vajab töögraafik korrigeerimist. Õhtul jookseb mänge enam kui piisavalt, aga hommikul natuke napib. Kui miksida segamini PLO20-100, siis põhimõtteliselt saab siiski hakkama, aga plo20 tundub liiga väike ja plo100 jaoks tahaks enne ennast mugavalt softis sisse seada.
Samas pole halba ilma heata, sest nüüd saab hommikud pühendada muudele projektidele ning pokkeriõppele. Võtsin detsembri lõpus ka RIO Elite paketi ja tohutu hulk häid videosid on vaatamisjärjekorras, saabki neile piisavalt aega pühendada.

Vastased. Esmase mulje põhjal on mäng zoomiga võrreldes agressiivsem. Just selles mõttes, et pottide pärast võideldakse rohkem. Zoomis sai monotoonsetel ja kuivadel paardunud laudadel potte üsna lihtsasti ära varastada, välja arvatud parimate regularide vastu. Tavalaudades nii kergelt alla ei anta, samas võib see siiski olla variatsioonipõhine ennatlik järeldus. Hoian tendentsidel silma peal ja üritan adjustida.
Fish/Reg suhe on suhteliselt sarnane Starsile, aga samas on fishide näol tegemist tõsiste vaaladega. 90%+ VPIP-vaalasid zoomis sisuliselt ei eksisteerinud, aga Trios näeb selliseid ikka igal volüümirikkal mängupäeval. Loodame, et nii see jääbki.

2 mõtet “Kas mäng on soft ja kuidas on soft?

Kommenteerimine on suletud.