Fotopraktika algus ETV-s

Seoses minu juhendaja puhkuse ning hooaja vaheajaga lükkus juba juunis kokkulepitud ETV fotopraktika algus augustisse ja esimest korda käisin reaalselt kohal alles möödunud teisipäeval.

ETV teeb ju saateid, mitte fotosid, mistõttu tekib õigustatud küsimus, et milles see fotopraktika seal seisneda võiks. Ega mina ise ka teadnud, aga õnneks sattusin üsna juhuslikult rääkima Hannelaga, kes mind valgustas, et ETV-s töötab fotograaf, kes loodetavasti üsna meeleldi endale ühe praktikandi “kaela peale” võtaks ja Ülo oligi nõus! Pildistame peamiselt arhiivi jaoks, et kui kunagi vaja vaadata/meelde tuletada/näidata saateid või saadete tegemist ja külalisi. Mõnikord aga kasutatakse pilte internetis saadete tutvustamiseks või töödeldakse need ümber reklaamplakatiteks.  Teisipäeval tutvusime kõigepealt ETV maja ning mitmete töötajatega ning sõlmisime ka autorilepingu. Minu mõningaseks üllatuseks lubatakse mul oma pilte vabalt kasutada oma kodulehtedel ja portfoolios, lihtsalt selle klausliga, et ETV ei pea mulle praktika ajal tehtud piltide eest ei täna ega ka kunagi tulevikus sentigi maksma.

Pärastlõunal jõudsime aga juba ka otseselt pildistamise juurde ja see, kus toimus esimene sessioon, oli naljakas üllatus. Nimelt pildistasime Estonia teatris lastesaadet! Estonia on mulle juba päris kodustuudioks kujunenud, kuigi olgem ausad, et nii valgustitevaest stuudiot ei teeks endale vabatahtlikult küll keegi! Ma olen niisiis taas (sarnaselt pokkeriturniiridele) sattunud pildistama kohta, kus välku ja muid lisavalgustusi kasutada ei tohi (sest see häriks saate salvestamist) ja tuleb oodata oma hetke, et üldse pilt tehtud saaks. Ja üha enam tundub, et varem või hiljem ja parem varem, tuleb endale 5o millimeetrisest ühtede asjade jaoks väheke lainurksem ja teiste jaoks ka väheke telesem objektiiv soetada.

No igatahes mõned klõpsud tegin kohe esimesel päeval Ülo omadele lisaks ka mina. Kuigi ma pole pilte veel ette näidanud ega tea, kas mõni üldse kasutussegi läheb, siis teile paari ikka näitan!

ETV-9482 ETV-9505