Suur jõulukingitus meile kahele

Tegelikult ei olnud magamistoa uuendamine minu 2020. aasta plaanides eraldi ära toodud. See oli selline aastaid edasi lükatud projekt, mille pidime kunagi ette võtma, kui on rohkem aega või raha või mõlemat.
Kolisime oma majja vist aastal 2009 ja ostsime ühe uue asjana magamistuppa mööbli (sel ajal oli see täitsa kallis ja moodne värk: sinisega peitsitud puit), Imre ehitas sinna riidekapi sisu, kuid uksed jäid raha kokkuhoiu mõttes paremaid aegu ootama. Olgu öeldud, et eks neid piisavalt “paremaid aegu” ju oli vahepeal küll, aga ikka pidasime ägedamaks minna reisima või osta midagi muud tarvilikku.
Paar viimast aastat ma eriti ei armastanud meie magamistuba ja kohe päris kindlasti on see olnud aastaid üheks põhjuseks, miks me vabade päevade tekkides kohe Pärnusse või mujale hotellidesse oleme “puhkama” läinud.
Projekt sai alguse sellest, et kevadel ostsin endale mingi emotsiooni ajel tulalettlaua. See valge asjandus ei sobinud kuigi hästi meie sinisesse magamistuppa, õigemini minu arvates ei sobinud teised asjad magamistoas enam ümber minu peeglilaua.
Esimese koroonalaine elasime üle ja suvel käisime siin-seal Eesti, Läti ja Leedu hotellides aega veetmas, kuid teise laine ootuses sai mul kõrini! Kui ma pean võib-olla terve sügise ja talve ja kevade kodus istuma, siis … ma tahan, et mul oleks kodus sama mõnus kui hotellis!
Ja läks lahti!
Septembris nägi meie tuba välja selline. Elasime nagu tudengid, kes on endale saanud lubada vaid esmatähtsaid või kellegi poolt antud vanu asju.

Rääkisin oma suuremast muutmisplaanist vaid ühele sõbrannale, Lenkale. Temalt arvasin saavat ka häid näpunäiteid, et kust ja mida osta. Kohe esimese asjana oskaski ta soovitada kastidega kontinentaalvoodit (minule on küll arusaamatu, miks neid sedasi kutsutakse, aga noh, nimi ei riku meest) ja selle me ka 7. septembril ära ostsime. Ainuke tujurikkuv element seisnes selles, et kui ülekanne tehtud sai, ilmus ekraanile kiri, et voodi saabub jaotuskeskusesse 27. novembril. Oleksin siiski tahtnud voodi hiljemalt oma sünnipäevaks (24.11) kätte saada! Aga tuli leppida ja otsustasin, et tegelikult on tore! Teen kogu toa ilusaks ning siis viimase asjana saabub voodi ning hiljemalt jõuluks on tuba ikka pisiasjadeni valmis.

11. septembril ostsin kardinad (mõelda vaid, et märkamatult olid üle 10 aasta meie magamistoas rippunud minu ema köögist pärit vanad tüllist kardinad ja pimendamiseks kasutasime ruloosid). Kohe läks hubasemaks! Samas muutus vana kägisev voodi veel tüütumaks! Samuti karjus nurgas appi usteta riidekapp.

12. septembril küsisin mitmest firmast liuguste hinnapakkumist ning need hakkasid järgmistel päevadel tasapisi laekuma, esimeste seas oli In Vivo OÜ oma, mille tunnistasime lõpuks ka parimaks ning leppisin kokku kohtumise. Kuna jäin haigeks ja mind suunati COVID-19 testimisele, siis jäi esimene kohtumine küll ära.

17. septembril koristasin ja küürisin, tegime Imrega tühjaks kõik oma kummutid, kust enamus riideid läks Annika kaudu taaskasutusse, aga mõned üksikud ka kappi kandmiseks.

19. septembril leidsin kardinatele edevad küljekinnitused. Lihtsalt kogu aeg oli tahtmine selle asjaga tegeleda ja edasi liikuda.

21.09 tellisin e-poest öökapid, mis saabusid pakiautomaati 25.09, hilisõhtul tõime kapid ära ja järgmisel päeval panime ühe kokku ka. Teine ootas veel paar päeva, sest muid tegemisi oli palju.

29.09 saime lõpuks liuguksed tellitud ning juba 30.09 tuli mees, kes mõõtis ava üle ning siis pidid uksed valmis saama 2-4 nädala jooksul ehk ikka jupike enne voodi saabumist.

Mõnda aega me intensiivselt magamistoaga ei tegelenud, aga siis tuli 21. oktoobril üllatav teade, et homme tuuakse voodi ära (kuu aega varem, kui lubati üldse ootamagi hakata!).

Kuigi olin oma mälu järgi mugavuse huvides tellimisel kuhugi kirjutanud, et tasuta kojuveoga voodi tuleb transportida 2. korrusele, siis teatasid voodi kohale toonud mehed, et neile pole selle eest makstud ning nüüd nad tahavad 20 (või oli isegi rohkem) raha selle trepist ülesviimise eest. Otsustasin, et Imps koos pojaga on piisavalt tugevad, et raha kohe kokku hoida ja mitte hakata seda hiljem tagasi nõudma. Saatsin tüübid kukele ning Imre ja Ott nägid hiljem kurja vaeva, et see üliraske suur asi meie kitsast kurviga trepist üles saada.

Samas voodi kokkupanemine oli ülilihtne. Mõelda vaid, et peaaegu oleksin tellinud ostmisel ka paigalduse, aga polnud seda siiski teinud, et las kõigepealt tuleb kohale ja siis vaatame. Saime kiirelt hakkama!

Seejärel veetsin ma meeletult palju tunde e-poodides, kust tellisin voodipesu ja muud pudi-padi.

2. novembril tuli teade, et homme tullakse pannakse kapile uksed ette. Tegime kapi tühjaks!

Järgmisel päeval tuligi üks mees täitsa üksinda ning pani paari tunniga kohale nii liuguksed kui ka koos nendega lapse tuppa tellitud kolm rulood.

Otsisin e-poest voodile katet mitmeid tunde, aga sobivat ei leidnudki. Lõpuks tellisin padjapüürid ja lina, millel on pitsid ääres ja otsustasin, et eks ma pean selle katte vist lõpuks ikka ise kuduma või heegeldama.

Vahepeal, kui viibisin koroonakartusega eneseisolatsioonis, tõin tuppa vanaema-vanaisa pruuni laua, mille ma kunagi olin korda teinud, aga pärast isolatsiooni lõppu viisin selle sealt jälle ära, sest vähemalt pruunina ta ikka ei sobinud. Eks näis, kas viitsin suvel selle valgeks värvida või pole seda kirjutuslauda magamistuppa vajagi.

20. novembril ostsin IKEA-st 2 põrandalampi, mille saime kätte 26. novembril.

28.11 tellisin tooli ja seinale kinnitatavad meikimislambid ning riiuli.

4.12. sain kätte tooli ja riiuli. Tooli panin kohe kokku, see oli lihtne. Riiuli võtsin ette vabamal päeval, 8. detsembril, sest selle pisikese riiuli meisterdamine oli ootamatult tüütu “legotamine”: nii palju erineva suurusega lauajuppe, kruvisid ja tüübleid, kruvipeade katteid…

9.12 pani Imre riiuli seina ja sama päeva õhtul saabusid meigilambid, mis said seina järgmisel päeval koos nagiga. Paar päeva tagasi saabus pitsiline lina, mille pesin eile puhtaks ning panin täna voodisse.

19.12.2020 koristasin toa ära ning kuulutasin magamistoa värskendamise projekti lõppenuks!

Ma olen tõesti tohutult rahul ja õnnelik, et see asi algatatud ja nüüd siis ka lõpetatud sai. Voodi on megamugav; särava puhta valge peegliga liuguksed teevad toa valgeks ja avaraks; meiginurk lausa kutsub peegli ette istuma; lambid, mille kolme tuld saab eraldi sisse-välja lülitada ja mis asuvad mõlemal pool voodit, teevad voodis lugemise nii lihtsaks. Imre küll naerab, et meil pole teistes tubades kokku nii palju valgusallikaid kui magamistoas, aga neid saab kõiki erinevatel puhkudel kasutada ja 1-2 lambikese korral on täitsa hubane öövalgus ka olemas.

Ligikaudne eelarve

  • Tualettlaud – 100€
  • Voodi – 600€
  • Kardinad – 110€
  • Liuguksed – 400€
  • Öökapid – 100€
  • Põrandalambid – 125€
  • Meigilambid – 160€
  • Riiul – 50€
  • Tool – 60€
  • Voodipesu ja muud nipet-näpet – 150€

KOKKU: 1855€