Eksperiment Naistelehele – eessõna

Eelmisel nädalal juhtus selline asi, et lubasin Naistelehele, et olen neile ühe trenniraamatu katsejäneseks ja teen läbi 2-nädalase välkprogrammi, mis raamatu autori lubaduste kohaselt on tõhus ning “aitab kiiresti vabaneda võimalikult paljust rasvast ja vedelikust ning kaotab sentimeetreid uskumatult ruttu.

Enne programmi

Niisiis toob Helen mulle laupäeval Matt Robertsi raamatu „Kiiresti vormi“ ja palub mul seda sirvida ning võimalikult kiiresi teada anda, kas olen ikka päriselt nõus selle asja läbi tegema.

Mul ei ole tegelikult päris otsest „punase vaibaga pidu“ tulemas, kuid paari nädala pärast lähen ma tetavasti Ahvenamaale, kus on plaanis suurema seltskonnaga meelt lahutada, süüa-juua ja lõbutseda ning mulle meeldiks olla veidikene paremas vormis küll. Samuti on mul juba pulmadest saati unistus, et ma mahuksin ka 10. pulma-aastapäeval ikka veel oma kaunisse helesiniste südamekestega kleiti ära. Kuid, oh häda, ma ei mahu sinna enam praegugi!

kasssssss (1 of 1)-2Sain raamatu kätte ja reedel lugesin läbi sissejuhatuse ning välkprogrammi. Ma mõistsin, et see plaan on natuke teistsugune, kui minu nägemus tervislikust söömisest ja treenimisest, kuid samas sain ma aru ka sellest, et minu keha praeguse olukorra puhul ongi aeg hakata veidi radikaalsemaid asju katsetama, sest „mõistlik kaalu kontrollimine“ on mind kaheksa aastaga 10 kg võrra kosutanud.

Pühapäeval vaatan veelkord raamatut, kuid enesetestimiseni ei jõua ning otsustan, et esimesel päeval tuleb paika panna konkreetsed eesmärgid, end mõõta ja testida ning teha veidi tagasihoidlikum trenn. Imre, kelle ka väga kiirelt programmi katsetama meelitasin, pole veel bronhiidist päriselt toibunud ja ka minu tervis pole just 100-protsendiliselt korras, seega päris hulluks ei tohi selle spordiga ilmselt kohe minna.

Autor hoiatab: “See programm on raske. See on väljakutsuv. Aga see annab kiiresti suurepäraseid tulemusi”.

Nagu enamus lugejatest ilmselt teab, siis ma olen kärsitu loomuga ja kui ma midagi tahan, siis just kiiresti. Aga kas ma ise pean vastu, teen programmi läbi  ja saavutan soovitud tulemuse?