WSOP 2011 – $1000 nlh ja $2500 triple draw

$1000 no limit holdem

Panin PokerNewsi foorumisse järgmise lühikokkuvõtte: “Suht kiirelt sain AA vs JJ duubli. Siis jahtisin korra masti ja korra rida, mis kumbki kohale ei jõudnud ning lõpuks äsasin 100/200 tasemel 2,3k pärast sb limpi bb-lt Ah 7h sissa, sain calli As 8c. Flop oli intrigeeriv 4h 6h 3c, turn 7s ja river 5d. Aga mängu tase oli tõesti katastrofaalne, ei saagi aru, kas vedas lauaga või mängitaksegi nii. 2k stäkk, limbib 150, siis maksab tõste 500 ja instafoldib flopist; vanatoi tõstab 600, keski Starsi Iiri pro läheb 1550 all-in, vana foldib ja hiljem väidab, et pani AT maha! Wtf! Paneb täitsa mõtlema, et äkki peaks imelike mänguda asemel hoopis holdemeid tulistama…aga veri veab vist ikka eksootiliste man.”

Rohkem nagu pole selle kohta midagi öelda.

$2500 limit triple draw

Pärast holdemit võtsin päeva vabaks ning tegelesin peamiselt Deucescraked lehel “DeathDonkey” triple draw videote vaatamisega ja mängu peale mõtlemisega. Sain päris palju häid ideid ning pea mänguks klaariks. Eksootilised formaadid toimuvad WSOP-l reeglina õhtuste turniiridena, seega sai hommikul meeldivalt lebotada toas ja basseini ääres ning lauda läksin mõnusalt ootusäreva fiilinguga. Triple draw turniirid mängitakse alati 6-max, sest muidu võivad vahetatavad kaardid otsa saada ning seetõttu on lauas lahedalt ruumi. Ma vihkan 10-inimesega laudu, paremalt ja vasakult nügivad küünarnukid ja laua all põlvede põkkumine, grrrrrr.

Alustasime kolmekesi ja esmavaatlusel olin lauaga suhteliselt rahul. Vastased olid kollases kampsunis vanem härra ja pikk, pisut eesli näoga noormees. Kui petlik võib olla esmamulje! Halba hakkasin aimama, kui noorem tüüp suu lahti tegi. Hääl oli ülimalt tuttav ja pusle panin kokku tüübi dressikal “Deucescracked” logo nähes – “Surmaeesel” isiklikult! Kummaline tunne puges kõhtu, samas oli väga põnev ka, nagu gurudega kohtudes ikka. Vähemasti oli mul tema kohta selge nägemus olemas, aga tema ei teadnud minust mitte midagi. Tundsin, et olen sammu võrra ees, lololol.

 

Seda, et vanahärra on ka hunt lambanahas, hakkasin aduma siis, kui Eesel ja veel mõned mängurid miskit fantasy tiimi sidebeti koostada üritasid ning Mike Matusow kõrvallauast naljatades huikas “I will take Billy over the field any time”. Kuskilt ajuhämarusest ujus välja nimi Billy Baxter, tõeline lowballiguru, kes võitnud 7 kuldset võru, kõik lowball-mängudest (6 drawd + 1 razz). Nö. lowball-maailma Phil Hellmuth, heas mõttes. 15 minutit tolmutasime kolmekesi, siis liitusid lauaga veel Chau Giang ja 2 minu jaoks tundmatut noormängijat.Normaalne seltskond!

100/200 tasemel mängisime DeathDonkeyga päris huvitava käe, kus tunnetus oli paigas, aga kahjuks enesekindlusest jäi puudu. Avan 8-6-4-2-X ja DD suurelt blindilt maksab. Vahetan ühe ja tema 2. Pärast esimest tõmmet sama lugu, vahetused 1-2. Pärast teist tõmmet pole mu käsi paranenud, aga teen automaatpanuse – TD-s on korrektne alati panustada, kui oled vastasest ühe kaardi võrra ees – ja DD checkraiseb. Oman head siledat tõmmet ning maksan. DD ei vaheta ühtegi. Viimase vahetusega kaheksa paardub, kahjuks on kaheksate paar TD-s väga halb kaart. DD panustab koheselt välja. Olukord tundub väga fishine, sest nagu härra Eesel oli mulle videotes selgeks teinud, on 2 kaardi vahetusega siledat kätt väga keeruline hittida. Samas riveril panustamiseks peab tal olema päris tugev käsi, sest meil pole veel erilist metamängu olnud, ning tema väärtuspanuse ulatus piirdub ilmselt maksimaalselt sileda 87-ga, 9-d jätab ta antud olukorras blufipüüdjateks. Ühesõnaga peaks ta kätevalim olema väga polariseeritud ning “lumistamise” võimalus tundus päris suur. Mõtlesin paarkümmend sekundit bluff-tõste peale (sest makstes on väga suur tõenäosus, et DD-l on ikkagi parem käsi), aga otsustasin siiski minna turvalist foldimise teed. Üheks põhjuseks oli, et ma tahtsin omada solid imagot ning mitte jääda nii varajases staadiumis blufftõstega vahele; tahtsin hoida antud manöövri “värskena” hilisemas turniiristaadiumis kasutamiseks, kui pangad mitu korda suuremad. “Ära viska tänaseid toimetusi homse varna, Imre”. DD näitas kahte paari ja mina hammustasin huulde.

Baxteri vastu sain ka ühe väga valusa litri, kui viimases vahetuses võtsime mõlemad ühe kaardi ning mina hittisin #2 ja Mr. Lowball muidugi wheeli. Seal kaotasin vist ühe panuse liiga palju, kui panime viimases voorus 5 panust sisse (WSOP-l on limitmängudes lubatud teha panus + 4 tõstet).
Lõpptulemusena sain mängida närvad 4 tundi ja 3 minutit, sest langesin kohe pärast söögipausi. Jube kahju, sigakäguhuvitav turniir oli, arrrggghhhhhh, seal oleks hänginud hea meelega palju pikemalt kaasas.

Täna uued väljakutsed $1500 PLO8 näol, edu mulle!