Leidsin oma laulud üles

Pokkerit viimasel paaril nädalal suhteliselt vähe mänginud ja aasta lõpu planeeringi üsna lohvkalt võtta. Et siis uuel aastal uue hooga tõsiselt tapva netigrindi peale panna. Live mänguisu on peaaegu olematu, suuri välisturnasid plaanis pole ja meelelahutuspokkerist on ka suhteliselt kopp ees. Üritan tegeleda mindseti korrastamisega ning mänguoskuste täiendamisega, nokitsen siit ja sealt.

Pokkerist tekkinud vaba aja täitmiseks pühkisin nurgas tolmunud muusikahobilt tolmu maha ja hakkasin ammu kirjutatud lugusid uude vormi valama. Tänapäeval on päris uskumatuid programme saadaval, põhimõtteliselt pole pillimängu üldse vaja osata. Mõistagi on oskamatu võimalused siiski piiratud, kuid minu vajadust – lood mingil kujul purki saada – rahuldavad lihtsad programmid suurepäraselt ära. Ma oskan kitarri väga elementaarsel tasemel, pean enam-vähem viisi, kuid hääleulatus on üsna närb ning mul pole vähimatki eelkogemust laulude arranžeerimisest, miksimisest ja muust töötlusest, aga hämmastaval kombel saab selliselt pinnalt teha lugusid, mis kõlavad peaaegu nagu päris laulud. Loomulikult saab profikõrv aru, et lugu on poolik ja kasvõi raadiokvaliteedist jääb paladel puudu, aga võrreldes eelmiste salvestustega (kassettmakk ja häälest ära kitarr) on edasiminek ikka üüratu.

Laulude ajaloost niipalju, et tekkima hakkasid need kuskil aastatel 1995-96. Esimesed katsetused olid sügavalt depressiivsed, aja möödudes muutusid lihtsalt kurvameelseteks ja Kairitiga tutvudes läksid lausa helgeks 🙂 Viimased 5 aastat on elu juba nii hea olnud, et pole viitsinud eriti pilli järelegi haarata, rääkimata laulude loomisest. Aga nüüd siis jälle algus tehtud ja eks näis, võib-olla kitarrikeelte tinistamine äratab ka laululooja üles.

Laule on kokku ca 30-40, enamus enda tekstidele, mõned ka teiste omadele. Siin on mõned laulud, mille olen “valmis” saanud, kronoloogilises loomisjärjekorras.

Joomasööst
Midagi muud
Süda
Helesinine sina
Tahan elada sinuga selle elu (kitarr Allan Vainola, suupill ja miksament Kaupo Kaldmäe)

Ootan huviga tagasisidet. Väga teretulnud oleks ka soovitused, kuidas tehnilist kvaliteeti parandada. Lugusid hakkab vaikselt lehele juurde tilkuma, mingit kindlat ajakava selleks küll pole, oleneb puhtalt viitsimusest ja loomisrõõmust. Kui soovid mõnda lugu enda repertuaaris kasutada vms., siis võta julgelt ühendust.

5 mõtet “Leidsin oma laulud üles

 1. imre Postituse autor

  Ikka purki, seda arvan mina ka. Siis on vähemasti süda rahul, et ei lähe laulud lihtsat kaotsi. Edu purgistamisel!

 2. KassArtur

  Sama taasavastasin eneses miski kuu, kaks tagasi. Kelly andis veel oma pilli, et saaksin vanu asju läikima lyya. Hetkel unaruses, tööd palju. Aga Mõte on sama. Paraku pole salvestamiseni jõudnud, kuna no ei ole yldse rahul. Tegelt peaks ka ikkagi nn. purki lykkama, kaua sa ikka lihvid onju. Ikkagi endale:D

 3. imre Postituse autor

  Tänud. Äkki õnnestub ükskord Alo TV vallutada, seal hinnatakse selliseid asjaarmastajaid. Lasen korralikult karutantsu, vbl kutsun Runnari tukka loopima ka, siis on edu garanteeritud 🙂

 4. maarios

  No igatahes väga viis lood on. WD =)
  Lugudes on sellist Sõpruse Puiestee joont, mis on iseenesest väga mõnus.
  Eriti meeldis Joomasööst. Kui seda natukene kellegi poolt proffesionaalselt sättida siis võiks vabalt Elmaris või ETV2-s Eesti TOP7 eetris olla.

 5. kuratlik

  Millal plaati oodata? :)Minu meelest ülikõva vend kes ajab oma asja. Muss ise mõnus, mul läpparil heli pekkis vähe ja sõnasid halvasti kuulda, igaljuhul edu!

Kommenteerimine on suletud.