WSOP 2012 – esimene nädal

„Esimene võrujaht plaanis teisipäeval, $1500 plo8. Olen sellel turniiril juba kaks korda rahadesse jõudnud, 2006 jõudsin finaallauale päris lähedale (20. koht). Äkki seekord tuleb ära!“
Ei tulnud veel ära. Jäin hoopis 15 mängija kaugusele rahakohast. Aga jätkame ikka järjekorras.

$240 Golden Nugget Grand Series fixed limit omaha high low
Õnnestus esimene tulemus kirja saada, 5. koht ja $1364. Kolmas limit-turniir järjest ja tõtt öelda hakkas juba natuke ajudele. Esimesed paar tundi võiks tegelikult lihtsalt sisse magada ja mäng on umbes sama huvitav, kui jälgida värvi kuivamist. Hiljem mängitakse juba sisuliselt pot limitit, sest iga mängitud käsi paneb löögi alla suure osa stäkist ja siis on juba põnev. Võib-olla isegi lahedam, kui pot limit, sest floppe nägi peaaegu iga käsi. Oma pimepanust kaitsti hilises staadiumis absoluutselt liiga palju, kohati tundus, et ühe panuse peale mahaviskamist karistatakse lauast eemaldamise vms. Finaallaua tase oli viisakalt öeldes tagasihoidlik, ehedaima käena meenub 5bb-ga mängija limp varajasest positsioonist Q-J-3-3, hehee. Antud käsi kvalifitseerub tõenäoliselt halvima 5% hulka huilo kätest ja holdemis oleks analoogne käik eri mastist 9-3ga limpimine. Aga kolm oli flopis ja duubel tuli, paki lugemine oli härral igatahes kuldselt paigas.

$340 Wynn Classic pot limit omaha high low (re-entry)
Taaskord tuli tõdeda, et Wynn on tõenäoliselt maailma kõige ilusam hotell. Täiesti fantastiline ning pokkeritoa ülimugavad toolid ainult rõhutasid seda tõdemust. Mäng kulges raskele lauale vaatamata kenasti, kohe alguses sain 600bb-d kolme mängijaga pangas kõrgeima kolmiku + nutmasti tõmbega turnil väga hästi sisse, aga üks vastastest tõmbas madala kokku ja pidin leppima poole pangaga. Viimases käes läksime flopist madalaim kolmik vs top 2 sisse ja vastane tõmbas neliouteri välja. Oh well.
Olles esimese nelja päeva jooksul 41 tundi turniiripokkerit mänginud otsustasin Binionsi $200 plo8 vahele jätta. Et loobun live plo8 turna mängimisest tundus Eestis turniirikava koostades täiesti mõeldamatu, aga siin oli kumm tühi. Arvan, et tegin õigesti. Samal päeval kolisime Downtownist Rio kõrvale „koduhotelli“ Gold Coast, tegime tunnikese trenni, käisime Chinatownis Tai kööki nautlemas ja Aasia supermarketis „ostuekskursioonil“, siiamaani näksin krevetikrõpse, hõõguvtuliseid pähkleid, tom yum maitselist kuivatatud mererohtu, kalmaariribasid ja meekastaneid. Mõned maitsevad head, mõned mitte eriti. Aga sigahuvitav söögipood oli.

 

$1500 WSOP pot limit omaha high low
Jällegi väga hea algus, kasvatasin stäkki rahulikult tõusvas joones, pärast söögipausi tormasin komeedina otsejoones üles ja sain stäki 30k peale, mis oli antud hetkel umbes 2,5x keskmine. Töö käigus elimineerisin mängust Scott Clementsi, kelle huilo õppevideosid olen PokerXFactor lehel huviga jälginud. Vot sellist siugu on ta oma rinna peal soojendanud.

Paraku siis algas allamägi, mida ei saanudki pidama. Kõigepealt kaotasin ässadega enne floppi all-in vastasseisu, kus olin 2:1 ees. Siis „neljandikustati“ mind vist neli korda riveriga ära, jube frustreeriv. Mitte, et ma iga kord suure soosikuna sisse oleksin saanud, üsna flippadi-floppadi nagu selles mängus ikka, aga enne riverit olin kogu aeg vastasele kotti pähe tõmbamas, kuid pärast viimast kaarti leidsin paraku alati enda kotist. Teise päeva sain mikrostäkiga, seal üritasin buttonilt veelgi pisemat 1,5bb mikrostäkki isoleerida T-T-5-3, muidugi ülimalt marginaalne käsi, aga lootsin blindid välja lüüa ja kolmandiku stäki peale lisarahaga pangas flipata. No umbes sama, nagu holdemis äsada JTs-ga. Paraku väike blind maksis A-Q-7-3, mikrostäkil oli A-K-8-4 ja laud tuli K-9-2-9-Q…ehhh seda riverit.

$240 Caesars Mega Stack Series pot limit omaha high low (re-entry)
Pärast tundetasandil ülitähtsat WSOP turniirilt langemist tegin algajaliku vea ja läksin ängistuse leevendamiseks kõrtsi asemel suhteliselt vähetähtsat turniiri mängima. Oi krt, kui halvasti ma mängisin, nagu vana oinas. Sees oli täpselt kaks tunnet, rahutus ja kärsitus, tahtsin mängida iga kätt, aga seljaüdisse kodeeritud professionaalsuse tõttu mängisin ainult kahte kolmandikku…Kukkusin kiiresti, aga halb rahutus on siiamaani sees. Nüüd tegelen mängulusti ja meelerahu taasleidmisega, sellises olekus mängimine on täiesti otsene rahapõletus.

Rahalauad ja inimlugemine
Suurtele plaanidele vaatamata pole kordagi rahalauda jõudnud. Mängutunde on turniiridel nii palju kogunenud,et raske on ennast selles süüdistada. Tahtmist ka eriti pole, dämit küll. Vaatan täna jalgpalli ära, loen natuke „Mindsetti“ ja pärast õhtusööki loodetavasti saan lainele.
Inimlugemine läheb ka väga vaevaliselt, sisuliselt pole ühtegi suurt „telli“ tuvastada suutnud, heh. Aga jätkan otsinguid ja vähemasti olen mängu jälginud tavapärasest palju tähelepanelikumalt.
Homme üritan ennast Downtowni vedada, badugit mängima. Ei suuda vist sellist kuidagi mängimata jätta. Edasised WSOP plaanid olenevad tujust, vist teeme Kassiga paarismängu, mille eest võru küll ei anta, aga uhke tunne oleks võita ikkagi. 1-2 kilost holdemi vbl ka ja $3000 plo huilo. Eks vaatab jooksvalt.