SCOOP

SCOOP – Spring Championship of Online Poker –  ei ole turniirimängija jaoks miski suvaline turniirisari teiste omasuguste seas. Temaga võrdväärne või tegelikult veidi-eidi kõrgemal on ainult üks online sari: WCOOP  – World Championship of Online Poker.

Tegemist on sellise online festivaliga, mille pärast turniirimängija loobub naabrilapse sünnipäevapeost, nädalavahetusest maal, tööinimene mõnest tööpäevast ja kõik mängijad korralikust päevarežiimist. Päevaplaanid 6.-20. mai on dikteeritud turniiriaegadest ning turniiride  kestvusest. Pokkerifoorumid on ummistatud kõikvõimalikest vahetus- ning steikimisdiilidest, mängijate omavahelistel kohtumistel uuritakse üksteiselt kui palju turniire keegi ette kavatseb võtta. Pokkerirahvas on justkui talveunest ärganud.

Suurem osa mängijatest ilmselt piirdub Holdemi ning Omaha turniiridega, aga on ka neid, kes eriti kibelevad just eksootiliste mängude juurde. Mõned hullumeelsed (näiteks Elky) üritavad mängida kõiki turniire. Aga SCOOP turniire on ei rohkem ega vähem kui 3×40=120 tükki.

40 erinevat turniiri kolme erineva hinnaga:

H – kõrge sisseostuga (530R-10300$ + HU HighRoller 21 000$),

M – keskmise sisseostuga (55R-1050$ + HU HighRoller 2100$),

L – madala sisseostuga (5,5R-109$, HU HighRoller 215$).

SCOOP’ile eelnevad reeglina ka teatud ettevalmistused. Üks lahedamaid lugemisi oli minu jaoks Martin Hrubi blogipostitus, kus ta lühidalt ütleb, et kõige tähtsam ettevalmistus on võtta endale õige naine! Niisiis on saabunud aeg kriitiline pilk oma kalli kaasa peale visata, et kas ta ikka on sobilik, või tuleb SCOOP vahele jätta ning hoopis WCOOP-i ajaks naist/meest otsima asuda.

Meie peres tehtud ettevalmistused hüppvad uue kaaslase otsimisest üle ning on ka muidu veidi tagasihoidlikumad. Tahvlile said kirja Push/Fold 10xBB käed ja kohe-kohe trükin välja Brad Willise poolt ettevalmistatud SCOOP ajakava. Kohtumiseni turniirilauas!