Õppetund: mõnikord ei tohi pokkerit üldse mängida

Eileõhtune Olympic versus PokerNews klubide kohtumine oleks ehk olenud lahe üritus, kuid pokkeris on üks reegel: “Mängi pokkerit ainult siis, kui oled selleks mentaalselt parimas vormis ja suudad teha oma A-mängu.”

Kuidas aga läks HU võistlusesse kassike? Pärast 15 tundi kestnud migreenihoogu, väsinult ning vaevatult. Ainus mu soov kogu ürituse vältel oli minna koju magama.

Esimene kohtumine oli Aare O-ga, kes asja lõpuks ka ära võitis. Selle sõbraliku ja suhteliselt kaua kestnud duelli pidasin veel isegi vaimselt ja füüsiliselt vastu.  Võib öelda, et oli Aare päev, tal klappis kõik ning hiljemalt riveriks oli tema käsi minu omast ikka parem ning 2:0 ma tappa sain, see võttis küll aega, aga oli aus.

Kellyga kohtumise ajaks saabus mu peavalu tagasi, kuid mäng oli iseenesest lõbus, sest Kellyga on ikka lõbus üksteisele “komplimente” teha ning ärbelda, et kumb meist kõvem on. 2:1 sain tappa. Minu mäng oli konkreetselt hambutu ning asjad ei sujunud kohe üldse: callisin, kui poleks pidaud ja foldisin oma pooletoobiseid käsi Kelly bluffidele – ta oli seekord kõvasti üle minust igas mõttes. Õnneks Imps vähemalt perekonna seisu hiljem viigistas, võites omakorda Kellyt 2:1.

Kohtumistest Lauri ja Silveriga mäletan väga vähe, peavalu oli jõudnud kasvada sinnamaale, et seda ignoreerida oli võimatu ning pärast seda, kui lasin Lauril end limp re-raise all-in lükkega KQ v AA potti meelitada, murdusin täielikult. Hea mäng, Lauri, võit minu üle 2:0.

Vsiuga mängus mäletan täpselt ühte hetke, kus ta suutis nii 20 sekundiks tekitada minus mingigi mänguisu lausega, et võit minu üle on vormistamise küsimus. Tema tõste peale läksin järgmine käsi all-in ning ta callis parema kaardiga, mis ka vastu pidas (ei mäleta, mis kaardid täpselt olid – aga mul oli vähemalt 1 pilt).

Imrel oli samuti füüsiliselt kehv olla, sest eks ta oli terve öö mind poputanud ja siis veel päev läbi üksi lastega tegelenud, magamata ning mingi algava viirushaigusega kimpus. Lõhidalt leidsime tagasiteel, et oleks pidanud selle õhtu vahele jätma, aga kus sa jätad, kui oled kord juba meeskonda arvatud!

Aga HU on kõie psühholoogilisem mängu üldse, mistõttu väsinult ning motivatsioonita lihtsalt ei saa seda mängida! Mingis muus võistkondlikus vormis võiks veel proovida mingid punktid välja istuda, aga HU-s pead ju võitlema! Seega, õppige minu vigadest ja ärge ronige vähemalt turniirile kehva enesetundega, kui pole mingit võimalust mängida isegi oma B või C mängu!

Aga täna on mul sünnipäev ja ma sain uue ilusa läikivpunase läpaka! Nüüd hakkab postitusi tulema!

4 mõtet “Õppetund: mõnikord ei tohi pokkerit üldse mängida

 1. Meelis

  Sa said siis 1. punkti? See oli siis täpselt üks rohkem kui minul. Minu eilset kaardijooksu iseloomustas kõige paremini viimase vastase Mel-iga peetud lahing, kus enam-vähem võrdsete stäkkidega otsustasime kõik ülejäänud käed preflop AI minna (blindid 100/200) – esimese käe võitsin, kuid kuna Mel-ile jäi 400 chipsi, siis mäng jätkus. Ülejäänud 6 jaotusest üks läks jagamisele ning 5 võitis Mel (kaasa arvatud teise mängu ainuke jaotus).

 2. Lenka

  Keda see pokker huvitab…SUL ON TÄNA SÜNNIPÄEV….PALJU PALJU PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS…ja meeste püha kohus ongi hoolitseda naise, laste ja kodu eest. Imps on tubli, tee talle minu poolt pai :))

 3. kelly

  No mina nautisin sinuga mängimist igatahes väga 🙂 Loodan, et saad sellest peavalust lahti. (tuletan meelde, et uxelingid aitavad sel puhul) :))

 4. imre

  On tõsi, et oleme pokkerit juba nii kaua mänginud, et füüsiliselt ja vaimselt väsinuna kisub meelelahutuslik pokker pigem piina poole. Tegelikult mulle see formaat meeldib, heads-up on psühholoogiliselt väga keeruline ja raske mäng, samas võimsaid emotsioone pakkuv.

  Eilne läks lörri kehva enesetunde pärast ja halb tulemus muidugi valas samuti õli tulle. Aga hea töö, Olympicu tiim, olite meist seekord valgusaasta võrra ees.

Kommenteerimine on suletud.