EPT Tallinn

Patune oleks suurvõistlus blogis tähelepanuta jätta, panen mõned huvitavamad käed, mis ka PokerNews live-ülekandest läbi käisid, kirja.

Blindid 50/100, stäkid 30k. BB on tubli ja tugev noormängija.

Avan hijackilt Ac Tc 250 ja suur blind maksab.

Flop Qc 8c 4h. Vastane checkib, panen 350, ch-raiseb 1200-le. Tõstan 2650-le, maksab. Üldiselt ma ei armasta tugeva tõmbega panustamist uuesti avada ja anda vastasele võimaluse mind ületõstega pangast välja lüüa, aga seekord tegin siiski nii. Peamiselt seetõttu, et oleme nii sügavad ja vastasel on väga keeruline mind kahe paari või isegi madalaima setiga omakorda üle tõsta. Sellega pööraks ta põhimõtteliselt need käed blufiks.

Turn 7s, check-check. Võib-olla oleksin võinud edasi raiuda, aga otsustasin võtta rahulikult tasuta kaart.

River 6c. Vastane betib 3100, mina tõstan 8000-le, vastane ägiseb ja foldib. Krt teab, kas oli set või suutis tõesti masti maha panna.

100/200, ante 25. MP on tugev ja agressiivne Poola mängija, SB on reibas noor venelane.

Poolakas paneb MP 450, mina hijack QsQc maksan, SB tuleb ka kampa.

Flop 6h7cQd. Poolakas paneb 800, mina maksan, SB paneb 2300-le, poolakas maksab. Oh-oh-oh-oo, nice action. Otsustan lihtsalt maksta. Kui ma siin otsa panen, siis annan enda käe ära ja näiteks madal set võib-olla suudab siin isegi foldi üles leida. Võib-olla ma ülehindan inimeste foldimisvõimet, kuna ise toon sellega leiva lauale, aga mille krdi peale võiks bottom set mind panna? Keskmine set läheks siin mida ilmsemalt küll bustosse, aga tema vastu eeldan nupud nagunii keskele saada. Mul on ju nutsile lisaks positsioon ning tean, et turn bettimata ei jää. Samas on võimalus, et tüübid lähevad enne juba hulluks ja saan võimaluse võita hiigelpanga.

Turn 8s. Pole parim kaart, aga kindlasti mitte ka halb. 5-4 jõudis kohale ning päris välistada ei saa ka T-9, mis floatis/bluffis. SB checkib, poolakas paneb 6k. Ma praktiliselt ei näe poolaka ranges käsi, mis taga olles võiksid mind riveril tappa (õigemini tõmbavad ühte outi) ja otsustan anda venelasele võimaluse midagi rumalat teha. Eeldused selleks olid olemas. Paraku venelane foldib.

River Tc. Poolakas checkib. Ma polnud veel riverikaarti vaadanud, aga mõtlesin tulistada 8-9k, kuna vastase check pidi tähendama, et olen igal juhul ees. Aga siis vaatasin seda krdi kümmet ja ei suutnud enam aru saada millega vastane maksta võiks. Minu liin oli nii krdi tugev, et mõtlev mängija, mida poolakas ilmselgelt oli, peab mind panema minimaalselt seti peale. Samas ei checki ta seal kunagi minust paremat kätt, isegi 5-4 panustab seal seti käest väärtuse saamiseks. Ja kuna mul on 99% parem käsi, siis peaksin ikkagi panustama. Ilmselt oleks parim panna mingi totakas 2k panus, mis võib indutseerida mingi pöörase bluff-all-in muuvi ja mis saaks kindlasti välja makstud seti ja vbl kahe paari poolt. Ja no vähemasti peaks see vastase tilti ajama, kui ta otsustab foldida. Anyway, otsustasin käe maha checkida, mis oli ilmselgelt viga. Suurtes pankades ei tohi vigu teha, dämit. Poolakas näitas kuningate paari, et eks ma reaalselt olekski võinud ehk 2k panuse temalt kätte saada, mitte rohkem. Vähemasti flopi mäng oli hea, ületõstega oleks 6k mida ilmsemalt saamata jäänud.

Selle käe panen puhtalt vingumisrõõmust ja haletsusvajadusest:

Eelmise käe askeldisest venelane tõstab eest 700, mina ületõstan väikselt blindilt ässadega 2300, venelane maksab.
Flop Td 8s 3s. Panen 2700, venelane maksab ja jätab taha 7k.
Turn 3d. Panen nuppe ja venelane maksab pärast neljaminutilist praadimist. Avab 8h 6h. A što, 5% ikka on.
River 8c

200/400, ante 50. Andres Soome avab MP 900, mina kuute paariga maksan, sb maksab, minu armas venelane paneb 7,5k nuppe. Andres foldib. Sellise profiiliga mängija vastu on see minu jaoks üsna selge call. Väike blind on ka veel mängus, aga ta ei saa seal peaaegu kunagi tugev olla. Kolmanda mehena monstrumiga maksmine ilma positsioonita tundub väga ebatõenäoline käik. Pangas on palju surnud raha ja venelase kätevalim väga lai. Maksan ära ja olen kaheksate paari vastas. Flop on tühi, turni tõmban kuue ja riverisse vastane masti.

Teine mängupäev, uus laud. Blindid 400/800, ante 100. Minu stäkk 22k, vastasel 50-60k.

MP avab 1600, mina buttonilt Td 8d kolmpanustan 3900, vastane maksab. Olen viimastel turniiridel üsna tihti hakanud 25-30bb stäkiga üleröövima, plaaniga shove peale foldida. Üldjuhul vastased selliste stäkkidega ilma positsioonita callida ei armasta ning seisavad seega valiku ees – kas mängida terve minu stäki peale või loobuda. Kuna üldjuhul on mul üsna tihke imago ja vastasel pole otsest põhjust õhuga nuppe kütta, siis manööver toimib väga hästi. Seekord siis tuli minu üllatuseks call.

Flop Ad 3d 8s. Vastane checkib, viskan 5k nööbi sisse ja vastane maksab! Huh? Mul on selja taga 12,5k.

Turn 9h. Checkib. Mõistagi olin flopist valmis ahvikiirusel nupud sisse ajama, aga turnil ei suutnud ma enam aru saada, mida krdit ma biitida võiksin?!? Mastitõmbega peaks vastane flopist nuppe panema. Ilma positsioonita floatimine on ka praktiliselt välistatud. Seega näen ma tema valimis ainult keskpäraseid ässasid, setti, KK, AA. Midagi nendest ei pane ta tõenäoliselt turnis maha. Ei näinud põhjust bettida ja võtsin tasuta kaardi.

River Ah. Vastane paneb nuppe, mina foldin turnil läbiarutatud loogikale tuginedes.

Lõpetuseks cutoff tõstis 2200, button maksis ja mina panin suurelt blindilt kaheksate paariga 17k nuppe. Väga standard ja rääkida pole midagi. Paraku sattusin ässade otsa.

Kahjuks oli aastaga EPT Tallinn osalemisaktiivsus langenud umbes kolmandiku võrra ja näeme, kas järgmine aasta Euroopa pokkeritsirkus enam Eestit väisab. Eks pokkerimaailmas ole käsil keerulised ajad ja võib-olla kukuvad numbrid ka mujal. Hoiame pöialt, et jääksime ikkagi püsima.

Üks mõte “EPT Tallinn

Kommenteerimine on suletud.