Kaks kätt reigiralli esimesest HU-st

PLO mobiilse reigiralli esimene HU osutus allakirjutanule väga edukaks, matš „Marrrk“-iga  kestis 18 kätt ja päädis minu võiduga. Ei olnud keeruline, sest pakk oli selgelt minu suunas kaldu. Showdownini jõudis ainult kaks jaotust ning kuna blogis pole siiamaani strateegilist juttu üldse olnud, siis mõtlesin teha neile kätele väikse analüüsi.

https://www.weaktight.com/h/56b8dde8d39043a44b8b4656

Pre ja flop standard. Turnil mõistagi küsimus, kas tõsta üle või lihtsalt flattida? Küsimusele vastamiseks peaks vastase range läbi mõtlema.

33. Ma ei usu, et ta 33-ga floppi kunagi tagasi checkiks, sest võimalus 2x vastu hunnik raha sisse saada on sedavõrd ahvatlev, et slowplay ei tundu kuigi mõistlik. Pelaegi kõik turnid on ülekaardid ja kui siis tõsiseks madistamiseks läheb, ei või ta kunagi teada, kas ma hittisin 2-outeri või mängin 2x üle. Ühesõnaga, 33-ga floppi bettides võib juhtuda palju häid asju (mul on 2 või hakkan bluffima) ja tõenäoliselt vastane teeb seda.
2x. Aeg-ajalt võib 2x olla küll checkimisranges, aga 2-2-3 flopis on igal 2x-l isegi 2-3 vastu 9 outi suurem maja hittida, et bettimine on väga turvaline ning mõistagi standard.

77. Väga loogiline käsi, aga matemaatiliselt äärmiselt ebatõenäoline, kuna mina blokin ka ühte seitset.
Ülepaar. Jällegi päris loogiline, mängu sees kõige rohkem kartsingi, et tegemist on free showdown raisega, kus vastane tõstab turnil ja checkib riveri järgi. Sellega võtab ta väärtust kombotõmmete käest ja kaitseb ennast keskpäraste tõmmete (mastitõmme, 45) vastu.

Semibluff, random bluff. Lähevad sama kategooria alla, sest vastasel on keeruline ületõstet callida isegi väga tugeva tõmbega.

Üldiselt võib öelda, et äärmiselt suure tõenäosusega olen turnil ees. Samas kui ma kolmpanustan, siis väärtust on jube keeruline saada, vastane foldib sisuliselt kogu range, ja kaitsta pole mul ennast vaja millegi vastu (vastasel maksimaalselt 2 outi). Ilmselt parim võimalus on anda vastasele veel üks võimalus riveril bluffida, kuigi sageli annan sellega talle odava showdowni. Call turn-bet river on muidugi ka mõeldav liin, aga kalduksin siiski pigem checkimise poole.

Kas riveril peaksin check-raisema? Väga võimalik, aga väärtust on taaskord ülimalt keeruline saada. Kas 2x callib riveri ch-ra? Ma väga ei usu. Seega jälle sama lugu, 90+% olen ees, aga actionit saan ainult nendel harvadel kordadel, kui olen taga (77,88) vastu. Et kuigi tundub väga nitine, siis ilmselt on riveri c-c okei liin. Või mis arvate?

https://www.weaktight.com/h/56b8e443d390437a758b4740

See siis viimane käsi. Võtmeküsimus on mõistagi turnil, kas shoveda või slowtada. Üldjuhul ma nuts+redraw pigem kaldun ületõstmise poole, aga seekord otsustasin callida, sest selle lauaga on pakis tohutult palju turvalisi kaarte (2,3,4,T,Q,K,A), mis mulle pärast riveritki nutsi annavad. Lisaks blokin peamist tõmmet (ärtu), sest ületõstetud pangas on vastase ranges siiski palju rohkem Ahh käsi, kui madalaid kolmikuid. Et shove ja slowplay on mõlemad ok, seekord otsustasin teise variandi kasuks.

Ilmselt antud käes vahet ei olnud, 2nd nuts + mastitõmme + nutgutter oleks raha turnil nagunii sisse läinud ja pigem andsin Markkk-ile võimaluse riveril minema pääseda. Mõtles küll pikalt, aga minu õnneks maksis ikka lõpuks ära. Tema seisukohalt jube keeruline spot, raske on minu ranges bluffe näha, mingisugune 88/99 blokkerid koos mastitõmbe/gutshotiga ehk võimalik. Aga minu liini vastu 2nd nutsi ikkagi raske maha panna ka.

HU pileti sai küll esimesel nädalal väga kergesti kätte, reiki tuli maksta ainult €125. Veelgi odavamalt pääsesid Privador, kes sai teise koha €100 ainult €42 reigi eest ja Ulyss3s (3. koht ja €75, reiki €18!). Uus edetabeliralli läks lahti täna, ärge magage head võimalust maha!

6 mõtet “Kaks kätt reigiralli esimesest HU-st

 1. vsiu100

  Kaitz – sel juhul sul turni raise-range on 0 ? Kas sa ei arva, et võid ise riveris vea teha, kui ta barreldab scarecardi või siis maksad kinni kui ta hitib?

  imre – pigem kaldun ise arvama, et blufitakse just matchi alguses kui on ruumi ja deep ja käe kaotus ei ole nii suur probleem.
  Hästi-hästi üldistatult oli mu mõte ja eeldused sellised. Vastase range ülepaar või (semi)bluff.
  Riveril passiivne vastane – ülepaar call 94$, fold blufid/turni semiblufid(samas kuna passive, ei barrelda ta neid anyway ja annab alla)- gain 94$ vs chk river.
  Riveril agressiivne vastane – ülepaar call 94$(mida võib tihti järgi checkida-ok sd value), raise 94$ to 330$ blufid/missed drawd(kuna ta on agressiivne ja sp on väike nõrk bet punane rätik ja talle ei meeldi foldida). gain 94+330 vs river chk 240.
  Mõte siis selles, et nõrk river bet vastase silmis = nõrk sd käsi(tahad odavalt sd saada).
  Lisaks ise selle käega välja bettides sd jõudes annab see hea tooni matchile, mis võimaldab vajadusel hiljem odavalt bluffida nii oop kui op(süngiks veel timingu ka samaks ja prindiks 😀 ).

 2. imre Postituse autor

  Esimene käsi on selles suhtes veider, et justnagu mingis staadiumis tahaks mõistagi ühe beti veel sisse saada, aga ei leia sellele head lahendust. Vsiu väike bet on üks variant tõepoolest, aga krt seda teab, kas vastane matši alguses tahab riveril bluffraisema hakata ja vbl on parem anda talle lihtsalt võimalus bluffida. Samas ei anna vähemasti ülepaaridele tasuta showdowni. Aga nagu Kaitzki ütles, mulle tundub ka riveril igasugune bet tugev, et tahan järgicheckimise võimaluse välistada.

  Teises käes nõus, et mul on seal tõesti haruharva bluff, sest blokkeritega hakkan tõenäoliselt juba turnil tolmutama. Aga mulle meeldib vastase liinina bet-fold siiski rohkem, kui c-c.

 3. Kaitz20

  Kui juba aruteluks läks, siis annan ka enda hinnangu 🙂
  1. käsi
  Mängiksin samamoodi ning üldjoontes midagi teistmoodi ei teeks. Turn on suht standard b/c ning river c/c. Riveri lead tundub pigem tugeva, kui nõrgana ning kui vastane bluffib (mis on päris tõenäoline), siis c/c on parim võimalus value saamiseks. Ma ei ole kindel, et 23xx betiks 240 riveril ning suure tõenäosusega ei calliks raise
  2. käsi
  Minu põhimäng on 5-card PLO ning seal on call nutsiga turnil in position tihti väga hea valik, kuna vastasel on tihti samuti väga tugev draw või sama käsi ning see annab võimaluse teda scary river kaartidel välja bluffida, kui minuni checkitakse. Lisaks on mul alati dilemma, mis kaartidega ma turnil callin ja millistega raisin. Kui call on alati draw/sets/worse straights/two pairs, siis mu calling range´ peaks minema ka nut straight eriti arvestades, et mul on redraw. Teine oluline tähelepanek: half pot ei näita just väga tugevat kätt, seega kui raiseda 550, siis arvan, et ta b/f väga paljudel juhtudel käsi, mil on ca 10% equity. Seega call turn ja shove blank rivers on tihti väga hea liin, mis ilmselt callitakse maha viletsamate ridade poolt.

 4. vsiu100

  Üldiselt mulle hobimängijana tundub, et su mõtlemine on kõvasti 6-max-i poole kaldu.

  1. käsi.
  Kuni riverini ok.
  Ma betiks riveris väikeselt, 94$(ja calliks raise obv). 99-AA teeb crying calli enamasti(või pöörab blufiks/light value-raiseks-KK-AA siis pigem 4value), 2x callib või raiseb, missed drawd/blufid raisevad. Jätab mulje, et sul nõrk sd käsi ja peaks eelnevat esile kutsuma ja ei lase järgi checkida 37,78,99-JJ(-AA?). Eriti meeldib see bet,kui lähed anyways chk-calli peale kuna vastase range on nii overpair(tihti chk-back)- või (semi)bluff-heavy(raise/bet river anyway).
  2. Kalduks vist raise turn poole, et saada valuet drawdelt või combo-drawde vastu turnis sisse. As played läheks vastase asemel riveris chk-calli peale(pot juba suur), et lasta sul bluffida või value-bettida sette ja nutsi vastu mitte broke minna . Nii haige spot riveris aga sul ei ole siin imo kunagi(jh,mitte kunagi) bluff sellise liiniga(sp chk-call river), eriti kui mäng veel nii deep.

Kommenteerimine on suletud.