Algas pokkeriõpe: 0,05/0,10 PLO hi-lo

Ma pole kunagi omahast suuremat pidanud, eriti lives ajab see mäng mind suhteliselt hulluks, sest seal lisandub muule segadusele tõsiasi, et ma lihtsalt ei suuda nelja taskukaarti meelde jätta.

Samas, kui vaadata tagasi minu “pokkerikarjääri” algusesse, siis oli Pacific pokkeris kunagi selline promo nagu “Survival Showdown”, kus showdownile jõutud käte eest anti punkte, omahas veel miskipärast topeltpunkte, ning päeva lõpus jagati enim showdowne võtnutele puhast raha. Selle igakordseks edukaks läbimiseks (toimus ca 4 korda kuus) mängisin siis 4 päeva kuus hommikust õhtuni täitsa edukalt 0,5/1 FL Omaha hi-lo 8-max laudu. See on selline nostalgiline värk, sest enam pole ei selliseid promosid ega sedavõrd massiliselt nõrku vastaseid.

No igatahes, tegelikult mulle ju need mängud, kus vaja väikest ja viletsat kaarti püüda (badugi ja razz) ka väga meeldivad, lisaks topitakse seda omahat pidevalt igasugustesse segamängudesse, seega miks mitte see mäng endale paremini selgeks teha, seda enam, et Ameerikas mängitakse omaha hi-lo varianti täitsa talutavatel limiitidel pea kõikides pokkeritubades.

Esimene proovimäng saigi tehtud lives Imrega koos ja lausa ühes lauas Venetiani kasiinos Las Vegases. Tookord mina kaotasin ja Imre siis võitis selle, mille mina olin laiali jaganud, jälle perekonda ringiga tagasi.

Imre tegeleb praegu iseseisvalt aktiivselt PLO hi-lo õppimisega ning pea esimest korda elus hakkasin minagi nüüd koos temaga seda minu jaoks täitsa uut (varasem kogemus siiski limit variandist) mängu õppima. Mina muidugi närvide säästmiseks teen seda oluliselt madalamal limiidil blindidega 5 ja 10 dollarisenti.

Praeguseks on kogunenud 2301 kätt ning mingeid järeldusi teha, et kuidas mul läheb, on enam kui vara. Hoopis olulisem on mängu mõttesse sisse tungida. See võib enamusele tulla üllatusena, kuid ma sisuliselt pole varem tegelenud käte tagantjärgi analüüsimisega, sest kuigi ma olen hiljem oma mängitud käsi mõnikord üle vaadanud, pole ma tegelikult neid mitte analüüsinud, vaid lihtsalt imetlenud või ahastanud, et kuidas läks. Eile vaatasime peale sessi Imrega koos üle mu suuremad potid ning ma tõesti arvan, et sain poole tunniga targemaks, kui ma üksinda tagantjärgi vaatlejana terve elu jooksul saanud olen! Hea õpetaja on hindamatu väärtusega ja ma olen väga õnnelik, et mul selline kodust võtta on!

Konkreetselt toimus see käte ülevaatamine sedasi, et panime käe holdem manageris jooksma ja Imre ütles, mida ta edasi teeks, siis vaatasime mida mina tegin, panime käe seisma, mina põhjendasin miks ja Imre seletas miks mitte ja mis edasi, siis jälle vaatasime, et mida mina tegelikult tegin. Halenaljakal kombel oli päris mitu sellist kätt, kus ma teadsin, mida teha tuleb, kuid lauas, kas siis kiirustades või tildates (!?) toimisin hoopis vastupidi või täitsa ebaloogiliselt. Kuidas selliste mõtteapsudega võidelda? Ilmselgelt sellega, et lõpetada igasuguste kõrvaliste asjadega tegelemine!

Äkki istun juba 2012 ise sellise tähtsa ja targa näoga WSOP PLO8 osavõistluse lauas?!

Imre Leibold WSOP 2011 PLO hi-lo lauas