Mänguliselt oli EMV2012 mulle muidugi täiesti ebaõnnestunud sari, mitte kordagi ei pääsenud isegi rahade lähedale. Või noh, tiimiturnal tegelikult ju cashisin, aga seda puhtalt tänu võistkonnakaaslaste tublile sooritusele – kõik ülejäänud jõudsid viie parima hulka, mina lõpetasin enda “jooksus” väidetavalt 14-ndana. Õnneks olen ma piisavalt paksu nahaga ja kaheksa lörriläinud turniiri meeleheitele ei aja. Muidugi on kahju, sest tundetasandil oleks väga soovinud õnnestuda, aga elu on õpetanud, et alati ei saa kõike, mida tahad. Neela alla või sülita välja ja mine edasi.
Minu isiklikust tragöödiast palju tähtsam on see, et meistrivõistlused osutusid üle ootuste populaarseks. Peaaegu kõik turniirid olid välja müüdud, osalemisaktiivsuse kasv 25%-100%, tõesti uhke lugu! Ainus langeva graafikuga turniir oli highroller, seda peamiselt sponsoreeritud mängijate väljajäämisele -eelmine aasta lõi turniiril kaasa päris palju Olümpiku mustsärklasi, kellest seekord mängis – kui mu mälu mind ei peta – ainult Raigo Aasmaa. Päris huvitav fenomen, et netipokkeri närbumisajastul on live-pokker imekaunilt õitsele puhkenud. Ilmselt on inimesed hakanud pokkerist otsima rohkem meelelahutuslikku väljundit ning enamusele meeldib ikkagi mängida pokkerit vastasele otse silma vaadates. Aga olgu põhjus milles tahes, EMV2012 oli üliedukas ettevõtmine ja mul on selle üle väga hää meel.
Aga alati saab veel paremini, panin kirja mõned mõtted järgmise aasta meistrivõistlusi silmas pidades.
1. Vähem turniire
Sarjast võiks välja jätta freerolli, meistrite turniiri, meeskondliku turniiri.
-Freerolli finaali mängiti 10 mängija asemel 8 mängijaga, sest kaks mängijat ei viitsinud lihtsalt kohale ilmuda. Võib-olla natuke näitab see üldist suhtumist antud turniiri osas. Pealegi, rahvaturniiril osales 500 mängijat, freerollil 800…seega üsna sama nišiga turniirid, mõlemaid pole meistrivõistluste raames põhjust pidada. Kindlasti võiks Triobet traditsiooni jätkata ja selgitada edaspidigi välja Eesti parima freerollaja, aga pigem väljaspool ametlikku EMV kava.
-Meistrite turniir on iseenesest ilus tava tunnustada ja meeles pidada kõiki Eesti pokkerimeistreid, aga nii pika sarja raames tundub see natuke tüütu lisakohustusena. Loomulikult võib öelda, et pole ju vaja kohale ilmuda, kui ei viitsi. Aga inimloomus on juba selline, et kui kutsutakse, siis peab minema, auasi. Muidu teised torisevad, et “näe Leibold na upsakaks läinud, ei viitsi isegi kutsetega turniirile kohale ilmuda!” Võib-olla teha ka meistrite turniir eraldi ettevõtmisena. Au ja uhkuse peale mängimiseks on EMV-l highrollers. Mind ajas küll sinna upsakus, et kuidas MINA saan kõrvale jääda. Väärtust sinna ju otsima ei lähe, puhas egotripp, vähemasti minule.
-Meeskondlik turniir ja segapaarismäng. Segapaarismängu turniir meeldis mulle üliväga, mõnusalt seltskondlik ja suhtlusrohke formaat tõmbab sarja hoogsalt käima. Meeskondlik mäng seevastu vajab suuri muudatusi. Kindlasti tuleks mängu tuua individuaalne auhinnafond. See ei ole õige pokker, kui üks tiim mängib põhimõtteliselt mängurahaga ja teine tiitli peale.
Lasen juba nagu katkine grammofon, aga võib-olla võiks kaaluda meeskondlikku EMV-d samuti eraldi ettevõtmisena. Võrusid ei jagaks, aga ehk võiks meeskondlikus võistluses taaselustada parimate autasustamise medalitega?
2. Sügavama struktuuriga turniirid
EMV toimub korra aastas ja on kohalikus pokkerielus pikalt kõige prestiižikam võistlus. Samas on paljude turniiride struktuurid samased igakuise Triobet live jms analoogsete turniiridega. Aga EMV peaks olema eriline ja võimaldama natuke pikemalt sügava stäkiga pokkerit mängida.
Ühepäevase turniirina ei saa mängu sügavamaks muuta, PLO-d mängiti nagunii kella seitsmeni hommikul. Lahendus oleks turniiride muutmine kahepäevasteks. Eesmärk võiks olla esimese päeva jooksul selgitada välja finaallaud ning teisel päeval mängida võitjani. Sellisel juhul jätkaks teises päevas 10-15% mängijatest ning hilise registreerimise olemasolul jõuaks umbes pool finaallauast soovi korral ka järgmisele turnale peale. Erandiks on HORSE, kus hoogne väljalangemine algab alles teisel päeval.
3. Lõpugaala
Laupäeva õhtul, pärast uue meistri selgumist, võiks toimuda pidulik pralle, kus šampanja voolaks ojana, muusika mürtsuks ja värsked meistrid saaksid võrud käe ümber. Sedapsi saaks kahenädalasele pokkerimaratonile väärika punkti panna.
4. 2013 EMV kondikava
Esmaspäev 18:00 Heads-up Day 1
Teisipäev 17:00 Heads-up Day 2 (4 mängijat)
19:00 Segapaarismäng
Kolmapäev 18:00 PLO Day 1
Neljapäev 18:00 PLO Day 2
19:00 Põhiturniiri sat
Reede 18.00 Põhiturniir Day 1 A
Laupäev 12:00 Põhiturniir Day 1 B
Pühapäev 12:00 Põhiturniir Day 2
Esmaspäev 18:00 H.O.R.S.E. Day 1
Teisipäev 18.00 H.O.R.S.E. Day 2
Highroller sat
Kolmapäev 18.00 Naiste MV
18.00 6-max highroller
Neljapäev 18:00 PLO hi-lo Day 1
Reede 12.00 – 17.00 Rahvaturniiri Day 1 A
18:00 PLO hi-lo Day 2
19:00 – 24:00 Rahvaturniiri Day 1 B
Laupäev 12.00 – 17.00 Rahvaturniiri Day 1 C
14.00 Põhiturniir Day 3 – Finaal
20.00 – EMV lõpupidu ja auhinnagaala
Pühapäev 12.00 Rahvaturniiri Finaal
Muidu on kõik head mõtted Imre, aga ma siiski meeskondliku jätaks ka kavva, selle mööndusega siis, et individuaalsed võitjad saavad samuti raha. Freeroll läheb vana juhatuse soovituse kohaselt OPEM koosseisu (mida uus juhatus otsustab, selgub üsna varsti) ning tegelikult soovitas vana juhatus moodustada ka vastava komisjoni mis tegeleks kogu EMV-ga: kava, turniiride struktuurid, auhinnarahade väljamaksed, probleemide lahendamine, autasustamine, peod-üritused jmt. Idee tuli Tõnu Kõivult ja see oli minu arvates väga hea tähelepanek.
Muuseas – järgmisel aastal on ka see võimalus, et EMV ei toimu mitte kasiinos vaid väljaspool seda, seega tegelikult tuleks koostada 2 kava: üks mis mõeldud väljaspool kasiinot mängimiseks (ülal olev kava sobib selleks) ning teine kasiinos mängimiseks (kuid sel juhul tuleb teha Põhiturniirile ja Rahvaturniirile Day 1 C ja Day 1 D/Day 1 E juurde, kuna rahvast on kindlasti rohkem. Highrolleri osavõtumaks oli ka mõeldud järgmiseks aastaks madalam, noh nii €500 ja €1000 vahel, et rohkem rahvast saada.
Ma sellepärast paningi postitusena kirja, et järgmiseks aastaks meelest ei läheks 🙂
Üldjoontes nõus. Aga teeks siis juba varsti ära, näiteks aprillis, nagu ette ära või… Mudu uueks aastaks kõik head mõtted meelest lännu.